- Advertisement -

TAG

Vangjush Dako

Sulmi ndaj Xhaferajt, Paloka: Dako “non grata” nga amerikanët, kryetar real i PS në Durrës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka dënuar sulmin ndaj Ferdinand Xhaferajt nga Vangjush Dako mbrëmjen e djeshme në Durrës. Në një deklaratë për mediat,...

Edi Rama tall krapin me SPAK, gjermanët dhe Yuri Kim: Hë mo Damian, do bësh “tërmet” në Vlorë apo jo? (film)

Edi Rama ka marrë guximin dhe është tallur me dështimin e drejtësisë (SPAK) për dosjet 184 dhe 339, në të cilat doli qartë, se...

Ndërtimi i “Velierës” në Durrës, Neritan Ceka tregon debatin me Vangjush Dakon: Çfarë më tha… (film)

Arkeologu i mirënjohur Neritan Ceka ka treguar në “ABC-në e Mëngjesit” në lidhje me debatin që ka patur me ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Ceka...

Rilindasit sfidojmë hapur Yuri Kim dhe amerikanët. Vangjush Dako drejton natën Bashkinë e Durrësit (fotot)

Nuk duan t’ia dinë rilindasit për kërkesën ultimative të amerikanëve dhe Yuri Kim që duhet të heqin dorë nga të inkriminuarit në zgjedhje. Vangjush Dako,...

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

Nis pushimet Gjush Akullorja! Për relax në Turqi tek Nusreti, 1300 dollarë bifteku (foto)

Ai që sot duhej të ishte përballë drejtësisë për shumë leje ndërtimesh që ka dhënë pa kriter, duke sjellë edhe një tragjedi me tërmetin...

Vangjush Dako në Kongresin e PS, Manja: Ka kontribute në PS

Vangjush Dako një nga eksponentët më të kometuar të PS, pjesë e dosjes 339 dhe i shpallur Non GRATA  nga SHBA është prezent në...

Bardhi: Me Edi Ramën në krye, PS mbetet një parti e kriminalizuar

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar rreth Kongresit të PS dhe pranisë së ish kryebashkiakut...

Bardhi: Anija e Ramës po mbytet, ka frikë se mos anëtarët e bandës për të shpëtuar i hanë kokën shefit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku thotë se këmbëngulja e Ramës për të mbrojtur Vangjush Dakon është frikë...

Patozi: Mbrojtja e Ramës ndaj Dakos, si në kohën e diktaturës

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, ku mbroi publikisht Vangjush Dakon, duke e cilësuar mik të...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -