- Advertisement -

TAG

kërkesë

PD çon kërkesë për debat me kryeministrin për rritjen e çmimeve

Partia Demokratike ka kërkuar mocion më debat në Kuvend me kryeministrin Edi Rama për rritjen e çmimeve. Kjo u njoftua të shtunën para mbledhjes...

Limaj, kërkesë Shqipërisë: Inicio anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate në Kosovë, Fatmir Limaj, i ka dërguar një kërkesë Shqipërisë, ku i kërkon të jetë iniciatore e ftesës për...

Zgjedhjet e 6 marsit, një tjetër parti politike dërgon kërkesë për pjesëmarrje

Pas partisë Lëvizja e Legalitetit, ka qenë partia e Ballit Kombëtar ajo që ka zyrtarizuar dëshirën për të marrë pjesë në zgjedhjet e 6...

Shkarkimi/ Meta, letër Kushtetueses: Më vendosni në dispozicion provat si u caktua relatori

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me çështjen rreth shkarkimit të tij, që tashmë vendimi përfundimtar i ka mbetur Gjykatës Kushtetuese. Ditën...

 Vakancat në Kushtetuese, KLP letër reference KED-së për Tartar Bazen

Anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla dhe Bujar Sheshi, u kanë nisur një letër Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, me një...

Meta i dërgon kërkesë Ramës për bashkitë pa kryetar, ja informacioni që kërkon

Pas përgjigjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për bashkitë pa kryetarë, Presidenti Ilir Meta i kërkon Kryeministrisë përmes një letre informacion mbi njësitë vendore...

OSHEE bën gati kërkesën për rritje të çmimit të energjisë elektrike

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë njoftuar Entin Rregullator të Energjisë që do të depozitojnë...

Tre grupet parlamentare kërkesë Kuvendit: Të largohet Rudina Hajdari nga Komisioni, ja emri që propozojmë

Tre grupet parlamentare opozitare i kanë propozuar Kuvendit një kërkesë për të zëvendësuar Rudina Hajdarin si bashkëkryetar e Komisionit për reformën zgjedhore dhe në...

Arta Vorpsi kërkesë 4 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese: Më njihni mandatin

Arta Vorpsi ka bërë ditën e sotme një kërkesë për 4 anëtarët e Gjykatës Kushtetuese për t’i njohur mandatin. Kërkesa i është drejtuar Elsa Toskës,...

LSI depoziton në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e 13 tetorit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dërguar sot kërkesën për regjistrim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e datës 13 tetor, datë kjo e...

Latest news

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...
- Advertisement -