- Advertisement -

TAG

kërkesë

OSHEE bën gati kërkesën për rritje të çmimit të energjisë elektrike

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë njoftuar Entin Rregullator të Energjisë që do të depozitojnë...

Tre grupet parlamentare kërkesë Kuvendit: Të largohet Rudina Hajdari nga Komisioni, ja emri që propozojmë

Tre grupet parlamentare opozitare i kanë propozuar Kuvendit një kërkesë për të zëvendësuar Rudina Hajdarin si bashkëkryetar e Komisionit për reformën zgjedhore dhe në...

Arta Vorpsi kërkesë 4 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese: Më njihni mandatin

Arta Vorpsi ka bërë ditën e sotme një kërkesë për 4 anëtarët e Gjykatës Kushtetuese për t’i njohur mandatin. Kërkesa i është drejtuar Elsa Toskës,...

LSI depoziton në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhjet e 13 tetorit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dërguar sot kërkesën për regjistrim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e datës 13 tetor, datë kjo e...

PD kërkesë KQZ: Të ndërpritet menjëherë votimi i paligjshëm në Dibër

Partia Demokratike i ka dërguar një letër Komisionit Qëndor të Zgjedhjeve ku kërkon anullimin e menjëhershëm të zgjedhjeve në Bashkinë e Dibrës. Duke theksuar se...

Edhe Burreli mbyll KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor (foto)

Pas Kukësit edhe Bashkia e Burrelit ka bërë kërkesë për lirimin e ambienteve të KZAZ-ve dhe lirimin e ambienteve që janë zënë nga ana...

Studentët kanë një pikë të nëntë: Hiqni procedimet për studentët (protesta live)

Policia ka nisur procedimin e disa studentëve dhe aktivistëve që kanë marrë pjesë në protestë. Kjo ka bërë që disa studentë të kërkojnë shtimin...

Kërkesa e Taulant Ballës: Zbardhni lëvizjet e telefonit tim

Pas akuzave të ish-oficerit Emiliano Nuhu ndaj Taulant Ballës, ky i fundit ka kërkuar nga kompania e tij celulare që të zbardhë qelizën telefonike...

PD kërkon përjashtimin e Ramës nga seanca plenare

Pas përjashtimit nga Kuvendi të deputetit Flamur Noka, Partia Demokratike ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë. Opozita pretendon se...

Tirana zyrtare-Zagrebit: Mos ekstradoni Ballist Morinën në Serbi, do persekutohet

Pas lajmit për ekstradimin e Ballist Morinës nga Kroacia drejt Serbisë ka ardhur edhe reagimi i Tiranës zyrtare. Ministria e Drejtësisë i është drejtuar përmes...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -