- Advertisement -

TAG

kërkesë

PD kërkesë KQZ: Të ndërpritet menjëherë votimi i paligjshëm në Dibër

Partia Demokratike i ka dërguar një letër Komisionit Qëndor të Zgjedhjeve ku kërkon anullimin e menjëhershëm të zgjedhjeve në Bashkinë e Dibrës. Duke theksuar se...

Edhe Burreli mbyll KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor (foto)

Pas Kukësit edhe Bashkia e Burrelit ka bërë kërkesë për lirimin e ambienteve të KZAZ-ve dhe lirimin e ambienteve që janë zënë nga ana...

Studentët kanë një pikë të nëntë: Hiqni procedimet për studentët (protesta live)

Policia ka nisur procedimin e disa studentëve dhe aktivistëve që kanë marrë pjesë në protestë. Kjo ka bërë që disa studentë të kërkojnë shtimin...

Kërkesa e Taulant Ballës: Zbardhni lëvizjet e telefonit tim

Pas akuzave të ish-oficerit Emiliano Nuhu ndaj Taulant Ballës, ky i fundit ka kërkuar nga kompania e tij celulare që të zbardhë qelizën telefonike...

PD kërkon përjashtimin e Ramës nga seanca plenare

Pas përjashtimit nga Kuvendi të deputetit Flamur Noka, Partia Demokratike ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë. Opozita pretendon se...

Tirana zyrtare-Zagrebit: Mos ekstradoni Ballist Morinën në Serbi, do persekutohet

Pas lajmit për ekstradimin e Ballist Morinës nga Kroacia drejt Serbisë ka ardhur edhe reagimi i Tiranës zyrtare. Ministria e Drejtësisë i është drejtuar përmes...

Latest news

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...

Zjarri në Astir/ Identifikohet autori, ja si hyri në garazh

Është identifikuar autori i zjarrit në Astir. Ngjarja ka ndodhur 1 javë më parë ku një person i maskuar me kapuç e me duar...
- Advertisement -