- Advertisement -

TAG

artiste

Mbyllja e klubeve të natës/ Shefja e ISHP-së kërkon mirëkuptimin e artistëve: Masë nga zori, jo nga qejfi

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico kërkon mirëkuptimin e artistëve lidhur me masën e qeverisë për mbylljen e klubeve të natës dhe...

Ema Andrea ndërmerr projekt në formë proteste: Ftoj të gjithë artistët të reagojnë

Pas rasteve të fundit të abuzimeve seksuale të raportuara në medie, ai i 15 vjeçares në Babrru nga roja i shkollës dhe i Adrianës...

Birn: Shembja e teatrit, “shkatërrim i historisë dhe shenjë e instalimit të diktaturës” për qytetarët

Qindra qytetarë, artistë dhe aktivistë, vazhduan protestën e tyre kundër shembjes së teatrit Kombëtar të dielën, deri në orët e pasdites, duke e cilësuar...

Diktatura

Jemi në dikaturë. Regjimi komunist u rikthye. Nuk quhet Enver Hoxha, as Ramiz Alia, por Edi Rama. Shembja e Teatrit Kombëtar ishte beteja e fundit,...

Artistë nga e gjithë bota bashkohen për të kënduar “Bella Ciao”, mes tyre Irma Libohova (Film)

Në Ditën e Çlirimit të Italisë u ndërmor një iniciativë që u përkrah shumë, për të kënduar himnin partizan “Bella Ciao” nga ballkonet e...

“Balta deri në gju”, Inva Mula tregon pse e çoi vajzën tek familjet e pastreha (film)

Një mbrëmje unikale artistike u organizua të djelën, ku morën pjesë artistët më në zë të vendit. Qëllimi ishte mbledhja e fondeve për familjet e...

Kur “jetova” nuk ka asnjë vlerë (E vërteta dëshpëruese e artistes)2

Nga Ema Andrea Pasi ke kaluar një jetë të jetuar mbi parime dhe etike profesionale, ke duruar macho-t arrogantë, e macet që ngrohen në diellin...

Zbulohen emrat e artistëve që do të performojnë në përurimin e stadiumit “Air Albania”

Stadiumi më i ri në qytet, “Air Albania” do përurohet këtë të dielë më 11 nëntor me ndeshjen e parë miqësore Shqipëri-Francë. Gjatë ceremonisë së...

Po artistët e kanë frikë Reformën në Drejtësi?

Foto e siguruar nga profili në Facebook i Gentian Gabës

Pse Mehdi Malkajn nuk e “nxjerrin” në ERTV?

Nga Dritan Kaba Mehdi Malkaj, ky aktor i madh, që ka luajtur me dhjetëra role. Ka falur me miliona të qeshura dhjetëra mijëra lot ,...

Latest news

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...
- Advertisement -