- Advertisement -

TAG

artiste

Vijon nxjerrja e materialeve nga godina e Teatrit Kombëtar, artistët dhe qytetarët përplasen me policinë (film)

Orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar. Mësohet se punonjësit kanë nisur zbrazjen e orendive nga Teatri...

Martesë nën efektin e alkoolit, kërkon anulimin pas vetëm 4 ditësh

“Shumë të dehur për të kuptuar se çfarë po bënim”. Ky është shpjegimi i Nicolas Cage, që ka kërkuar anulimin e dasmës me artisten...

“Ruaj traditën, festo shqip”, mbledh bashkë studiues të folklorit dhe artistë

Një grup studentësh i Programit Master i Shkencave, dega Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun mblodhën në një tryezë të rrumbullakët studiues si dhe artistë...

Faleminderit o artistë që vdisni!

Nga Greta Beqiri Kur vdesin ikonat e artit dhe letërsisë, atëherë kujtohemi, sesa unikë janë! Ç'sarkazmë e pështirë! Faleminderit o artistë që vdisni! Të më ndjeni se në...

Ambasadorë të Kombit Shqiptar nuk janë vetëm artistët

Nga Endrit Hoxhaj Në çdo vend të botës të shkojnë shqiptarët, gjithëherë kokën e kanë pas në vendlindjen e tyre! Në këtë kuadër, kam vëne...

Çështja e Teatrit, nuk është çështje aktorësh

Nga Ylli Manjani Jam shumë i keqardhur që shoh të zhgarraviten aktorë e regjisorë nëpër media përballë njëri-tjetrit. Nuk ka qenë e as është çështje e tyre...

“Për ty Atdhe”, e gjithë Shqipëria mblidhet për 3 ditë në Berat

Më 19 korrik nis rrugëtimin 3 ditor në edicionin e tij të pestë, Festivali Multikulturor Berat. Muzikë, Atmosferë, Traditë, Trashëgimi, Koncerte, Panaire, Ekspozita, të...

Artistët protestojnë jashtë, ministrja Kumbaro flet në Kuvend

Artistët dhe qytetarët i kanë bërë thirrje deputetëve të Parlamentit të mos votojnë projektligjin antikushtetues të teatrit. Por ndërsa protestuesit flisnin jashtë me megafon,...

Ç’bisedime mund të bëhen, kur publiku dhe artistët i bien gozhdës, ndësa qeveria patkoit!

Nga Ylli Manjani Nuk e kuptoj thirrjen për Transparencë dhe bisedime me artistët! Vendimi për të prishur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar një të ri...

Artistët paralajmërojnë se do ngujohen në teatër, Trebicka: T’i themi Ramës “fuck you”, siç i tha De Niro, Trump

Aktorët shqiptarë paralajmërojnë se do të ngujohen në ambientet e Teatrit Kombëtar nëse qeveria nuk e tërheq prokjektligjin deri të premten e ardhshme. “Nëse deri të...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -