Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohen emrat e artistëve që do të performojnë në përurimin e stadiumit “Air Albania”

Nga Ejona 0

Stadiumi më i ri në qytet, “Air Albania” do përurohet këtë të dielë më 11 nëntor me ndeshjen e parë miqësore Shqipëri-Francë.

Gjatë ceremonisë së përurimit do të performojnë emra të njohur të muzikës shqiptare ndërsa spektakli mësohet se është organizuar nga Ardit Gjebrea.

“Anabel.al” zbulon se e para që do të hapë spektaklin do të jetë këngëtarja Era Istrefi, e cila do të performojë këngën zyrtare të FIFA Ëorld Cup 2018, “Live it up”.

Më pas do performojë Flori Mumajesi këngën “Kuq e Zi”, për t’u pasuar nga “Xhamadani vija vija”, që do të këndohet nga Aurela Gaçe.

Këngëtarja  Juliana Pasha do të performojë “Himnin e flamurit”, ndërsa pas saj do ta mbyllë Besa Kokëdhima me himnin e Francës, “La Marseillaise”.

Në orën 20:30 pritet të nisë ceremonia e përurimit, ndërsa ndeshja 15 minuta më vonë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej