- Advertisement -

TAG

këngëtarë

Zbulohen emrat e artistëve që do të performojnë në përurimin e stadiumit “Air Albania”

Stadiumi më i ri në qytet, “Air Albania” do përurohet këtë të dielë më 11 nëntor me ndeshjen e parë miqësore Shqipëri-Francë. Gjatë ceremonisë së...

Pasi i mungoi prej vitesh publikut, Orinda Huta rikthehet me një duet me kantautorin e njohur

Pasi i mungoi prej vitesh publikut në muzikë, Orinda Huta ka një surprizë për të gjithë fansat e saj! Këngëtarja do të sjellë një këngë...

Nuk do ta besoni moshën, Eli Fara feston sot ditëlindjen e saj (film)

Ditën e sotme këngëtarja shqiptare, Eli Fara feston ditëlindjen e saj, pranë familjes dhe miqve të ngushtë në Frankfurt. Lajmin e ka bërë të ditur...

Fillon nata finale e Eurovizionit/ Jonida Maliqi këndon e dyta (live)

Ka filluar para pak çastesh nata finale e festivalit Eurovizion 2019. Falë një performance të mrekullueshme të këngëtares Jonida Maliqi në gjysmëfinale, kënga “Ktheju Tokës”...

Lufta në Kosovë/ Publikohet fotoja e rrallë e këngëtares shqiptare në krahët e nënës së saj

Në ditën përkujtimore të nisjes së bombardimeve nga forcat aleate të NATO-s ndaj bazës ushtarake serbe, në mediet kosovare, janë publikuar disa foto nga...

Billboard shkruan për rrugëtimin e Ava Max: Vajza e dy emigrantëve shqiptarë

Një tjetër yll shqiptar që po pushton top listat muzikore në Amerikë është edhe Ava Max. 24 vjeçarja që po krahasohet me Lady Gaga-n, tashmë...

V.I.P-at e Tiranës, maskarenjtë që e kanë bërë shqiptarin të urrejë vendin e tij

Nga Kristo Zharkalli Vitet e fundit dendur dëgjojmë dhe lexojmë për të ashtuquajturit VIP-at e Tiranës dhe të shqiptarëve kudo në botë. Shumë herë pyesim...

Albërie ti je? Këngëtarja nuk njihet në fytyrë, çfarë t’i ketë ndodhur?!

Këngëtarja e njohur shqiptare vazhdon karrierën e saj në muzikë mes Amerikës, Kosovës dhe vendeve të ndryshme të Europës. Albërie Hadërgjonaj, e cila prej...

Fotografi me simbolin e UÇK, policia serbe ndalon këngëtaren Eliza Hoxha

Këngëtarja shqiptare Eliza Hoxha është ndaluar nga policia kufitare serbe. Një fotografi që përmbante simbolet e UÇK-së është bërë shkak që ajo të ndalohet nga policia. Bashkë...

Muzika shqiptare po i bën shqiptarët skizofrenë, këngëtare që i këndojnë zogut e thonë se janë skiftera

Nga Gerald Ramaj Këngë pa mesazh, reklamime individësh që luajnë rolin e më të fortit të grupit, këngë që kërkojnë t'i mbajnë njerëzit në ajër, që...

Latest news

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...
- Advertisement -