- Advertisement -

TAG

artiste

Pse Shqipëria ka kaq shumë banditë dhe artistë të shkëlqyer?

Nga Enkel Demi Dje, katër të rinj, studentë u lënduan me thikë para Presidencës, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Dje, e sollën në Shqipëri Izet Haxhinë,...

Artistët e Teatrit Kombëtar nuk lejohen në mbledhje, përplasen me policinë

Edhe pse kanë kërkuar që të jenë të pranishëm në mbledhje, artistët e Teatrit Kombëtar janë refuzuar nga ana e Bashkisë. Pas tensioneve me Policinë...

Artistët që nuk mbrojnë teatrin meritojnë vërshëllimat e publikut

Nga Ergys mertiri Nëse ka një gjë që e karakterizon në mënyrë të qenësishme Edi Ramën si politikan është epshi i papërmbajtshëm për pushtet. Ai kërkon...

Artistët sfidojnë qeverinë me projektin e ri për teatrin, Kabo: Ku shemben teatrot, kthehet mbretëria!

Sallë me 8 hyrje dhe 460 vende për publikun. Artistët kanë paraqitur sot variantin e tyre për Teatrin Kombëtar, si alternativë ndaj projektit të paraqitur...

“Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist”, zbulohet raporti sekret i drejtorit të RTSH mbi zhurmuesit për kanalet e huaja

Nga Dashnor Kaloçi Përhapja në masë e aparateve televizive në fillimin e viteve ’70-të në familjet shqiptare, ishte një nga dritaret e vetme për të...

Roza Anagnosti: Teatri është i shenjtë, jam me artistët! Jam me Ndrenikën

“Teatri është i shenjtë, unë jam me artistët. Jam me Robert Ndrenikën”. Kështu u shpreh dje aktorja e njohur Roza Anagnosti për “Gazeta Shqiptare”....

Ku është sot Luftar Paja, që para 20 vjetëve ia përplaste Ramës fytyrës arrogancën e treguar ndaj artistëve?

Nga Ergys Mertiri Problemi i artistëve është sot se nuk kanë një Dukë, si ai i futbollit, që të ketë gjithashtu një pushtet absolut brenda...

Pse të heshtë artisti e pse u dashka të flisni ju të mjerë?

Nga Çun Lajçi  Trus aty... mos i korit musteqet... je rrudhë... s'merr vesh... Janë disa nga fjalët e djelmoshave të fb që m'i shkruejnë tek postimet...

Kur varej poeti…

Nga Ilir Seci Njezetë e shtatë vjet më parë, më 10 gusht 1988, në qytetin e Kukësit u ekzekutua me varje publike, poeti Havzi Nela....

Vitore dhe Skënder Sallaku/ Dashuri në kohërat e cirkut

Tani që Skënderi s’është më e kujtoj gjithë ditës. E kam gjithë shpinë me foto të Skënderit. T’ju kallxoj nji rast. Isha duke nejt...

Latest news

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...
- Advertisement -