- Advertisement -

TAG

Andi Bejtja

Partia sipër, shteti anash, populli poshtë!

Gazetari Andi Bejtja ka thënë se Komiteti i Ekspertëve nuk mori fare parasysh vendimin e fundit të Kushtetueses, që sugjeronin standarte të reja për çeljen e...

O sa mirë me qenë kosovar, apo jo Baton?

Vaksina dhe dy paralele me Kosovën! Nga Andi Bejtja Dëgjova dje Baton Haxhiun, kur u shpreh se lajmi i dhënë nga kryeministri shqiptar, për sigurimin e një...

Besa Shahini: Më persekutuan prej dialektit. Andi Bejtja: Shko pyet një herë Albinin dhe Egbonë

Në një intervistë qaramane, Besa Shahini tha se është ndjerë e paragjykuar prej të folmes dhe dialektit të saj. Gazetari i mirënjohur Andi Bejtja...

Si do e kuptojë Rudina Hajdari, Wadephul-in!?

Nga Andi Bejtja Gjermania bëri deklaratën më të fortë të mundshme ndaj tentativës së Kryeministrit Rama për të prekur Kushtetutën, pasi për të hapur listat, por...

Top Channel dhe racizmi me “intelektualët kukësianë”

Në portalin Gazeta Shqip, një botim i Top Media Group (grupi mediatik që zotëron edhe Top Channel midis të tjerave), dje më zuri sytë...

“Kryeministër je shumë vonë!”, Gazetari Bejtja e krahason kryeministrin me…

Gazetari i njohur Andi Bejtja ka reaguar në lidhje me masat që po merr qeveria për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Ai shprehet se...

Andi Bejtja kolegut të tij: Ore, ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka flokë… (film)

Situata politike ka përplasur sërish në debatin televiziv dy gazetarët e mirënjohur Alfred Peza dhe Andi Bejtja. https://www.youtube.com/watch?v=etKBqB0my9w&feature=emb_title Ja debati në studion e emisionit “Opinion” në...

Raport për një palë zgjedhje të paligjshme

Nga Andi Bejtja Ndoshta për herë të parë në historinë e saj si organizatë, OSBE-ODIHR, është detyruar të mbajë një raport unik: raport për zgjedhje që edhe...

Komisioni i Venecias: Reforma në Drejtësi radikale që ka rrezikun të kapet nga pushteti

Nga Andi Bejtja Pas tre viteve të ashtëqujtures Reformë në Drejtësi nuk gjej dot epitaf më të saktë se konkluzioni i Raportit Interim të Komisionit...

Faleminderit Zaev

Nga Andi Bejtja Biseda e Kryeministrit Zaev me dy humoristë rusë që imitonin Presidentin e Ukrainës duke folur me të, mund të ketë shkaktuar të qeshura...

Latest news

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...
- Advertisement -