Partia sipër, shteti anash, populli poshtë!

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Gazetari Andi Bejtja ka thënë se Komiteti i Ekspertëve nuk mori fare parasysh vendimin e fundit të Kushtetueses, që sugjeronin standarte të reja për çeljen e fushatës me 25 mars.

Me anë një postimi në facebook Bejtja ka ironizuar duke u shprehur se partia është mbi gjithçka, dhe populli gjithmonë poshtë.

Postimi i plotë:

PARTIA SIPER, SHTETI ANASH, POPULLI POSHTE

Ndoshta, fatkeqesisht, jo per pak njerez, qe jane mesuar keto vitet e fundit me shkelje skandaloze ligjesh, me betime ne lane, me prishje godinash te trashegimise kulturore,me mosbotimin e dekreteteve te Presidentit ne fletore zyrtare, etj etj…fakti qe te pakten, deri tani dy partite me te medha ne vend, kane vendosur te mbajne mitingjet e tyre per hapjen e fushates elektorale ne sheshe me nga 200 veta duke mos respektuar vendimin e Komitetit te Ekperteve qe ndalon grumbullimet mbi 10 persona, mund t’u duket gje e vogel..Por, ne fakt nga pikepamja qytetare dhe ana funksionimit te shtetit eshte nje mesazh I keq qe dy Partite qe neser po pergatiten te marin pushtetin po u japin shqiptareve…Shto dhe faktin qe Komiteti i Eksperteve nuk mori fare parasysh vendimin e fundit te Kushtetueses, qe sugjeronin standarte te reja per celjen e fushates me 25 mars, e ben dhe me groteske “kete gje te vogel” qe ne fakt jep nje mesazh te madh:

PARTIA MBI GJITHCKA, PARTIA GJITHMONE SIPER
SHTETI DHE KUSHTETUTA ANASH
POPULLI GJITHMONE POSHTE

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...