- Advertisement -

TAG

Partia

Partia sipër, shteti anash, populli poshtë!

Gazetari Andi Bejtja ka thënë se Komiteti i Ekspertëve nuk mori fare parasysh vendimin e fundit të Kushtetueses, që sugjeronin standarte të reja për çeljen e...

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Edi Rama, t’i rrojë Partisë!

Nga Avni Nezaj Edi Rama Kryeministër. Edi Rama Kryetar i Partisë Socialiste. Edi Rama Kryetar i Grupit Parlamentar të PS, sepse Balla mban vetëm letrat. Edi Rama Kryetar...

1952/ Mbarimi i arsimit 7-vjeçar, detyrë mbi detyrat për kuadrot

Nga Kastriot Dervishi Në vitet 1944-1951 komunistët shkaktuan një batërdi të madhe në Shqipëri. Nuk u mjaftuan që shkatërruan gjithë shtetin, arkivat i bënë copë-copë,...

Përse nuk dolën njerëzit në protestë për shitjen e detit dhe dalin për partinë

Nga Kreshnik Osmani Po lexoj indinjatë në rrjetet sociale përse nuk dolën njerëzit në protestë për Shqipërinë (për shitjen e detit) dhe dalin për partinë. Shqiptarët...

LIBRA, “partia” që i flet varfërisë nga hotel PLAZA-zemra luksoze e Tiranës

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi nuk fshihen më! Shumë para, asnjë spjegim. Një seri aktivitetesh mes luksit. Ja “partia” që i flet varferisë dhe...

Rama vendos shqiponjën me yll në Facebook, komentuesi: Të na rrojë partia

Fotoja e kopertinës e vendosur nga kryeministi Edi Rama në faqen e tij zyrtare në Facebook për festat e 28-29 nëntorit nuk është pritur...

Latest news

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...
- Advertisement -