- Advertisement -

TAG

Kushtetuta

Vokshi dënon censurimin e gazetarëve nëpërmjet regjisë së Kuvendit: Vendim anti-kushtetues

Partia Demokratike kundërshtoi si antidemokratik dhe antikushtetues vendimin e parlamentit për t’u mohuar gazetarëve informim dhe raportim të lirë nga Kuvendi i Shqipërisë. Ish-Kryetarja...

Kuvendi cakton datën dhe orën, ja kur votohet raporti për shkarkimin e Presidentit Meta

Konferenca e Kryetarëve e drejtuar nga Gramoz Ruçi ka caktuar sot datën, kur do të votohet në Kuvend raporti për shkarkimin e Presidentit Ilir...

Kush nuk voton, nuk bën dashuri!

Nga Edi Oga Pas më pak se tri javësh të gjithë qytetarët shqiptarë me të drejtë vote, të drejtë që ia jep në mënyrë të...

Partia sipër, shteti anash, populli poshtë!

Gazetari Andi Bejtja ka thënë se Komiteti i Ekspertëve nuk mori fare parasysh vendimin e fundit të Kushtetueses, që sugjeronin standarte të reja për çeljen e...

Glauk Konjufca bëhet President në detyrë i Kosovës: Osmani e kreu detyrën me përgjegjësi të lartë

Glauk Konjufca do të jetë President në detyrë i Kosovës deri në zgjedhjen e të riut. Ai u zgjodh pak më herët kryetar i parlamentit...

Reporteri i CDU/CSU: “JO” ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit

Raporteri për Shqipërinë në Grupin Parlamentar CDU/CSU, Christian Schmidt ka tërhequr vëmendjen e kryeministrit Edi Rama për të mos bërë veprime të njëanshme me ndryshimin...

Zëri i Amerikës: Ndryshimet Kushtetuese janë të paqarta

Deputetët e shumicës dhe ata të opozitës parlamentare, ranë dakord për formulimin e ndryshimit të dy neneve të Kushtetutës që lejon modifikimin e dy...

“Po e çojmë vendin në anarki!”, ish-ministri: Skandaloze të prekësh Kushtetutën në mungesë të Gjykatës Kushtetuese

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me ndërhyrjet në Kushtetutë që pritet të bëhen nga mazhoranca për hapjen e listave zgjedhore. Panariti...

“Protestat e drejtë që e garanton Kushtetuta”, Meta: Shtyrja e zgjedhjeve në universitet vendim i pritshëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për vendimin e fundit për shtyrjen e zgjedhjeve në universitet, ku theksoi se një vendim i till ishte i...

“Çfarë lesh reforme quhet kjo?!”/ Manjani revoltohet pas vendimit të KLGJ-së: Institucioni i ri i Reformës nuk ka b*thë të zbatojë Kushtetutën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, pas venidmit të KLGJ-së në lidhje me shtyrjen e vendimit për Ardian Dovanin, ka reaguar duke u shprehur i...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -