- Advertisement -

TAG

Andi Bejtja

Andi Bejtja: Baton Haxhiu të shpallet “non grata” në Shqipëri (film)

Gazetari Andi Bejtja ka thënë në emisionin “Opinion” të TV Klan që Baton Haxhiu duhet shpallur “non grata” në Shqipëri. Debati në emisionin e Blendi...

Albania 2019 “Reset Factory”

Nga Andi Bejtja* Pas rreth tre dekadash karikaturë të kapitalizmit dhe demokracisë, Shqipëria tashmë është një telefon që nuk punon. As nuk të marrin, as nuk...

Organizata kriminale “Mos e rruj K…”

Nga Andi Bejtja Të gjithë qoftet e “Bild”, ku Rilindja del tamam si një organizatë kriminale, (fatmirësisht mafiozë debilë që iu duket sikur flasin me gjyshen...

Mos shko or trim!

Nga Andi Bejtja Shtyrja e datës së zgjedhjeve lokale nga Presidenti, në kushtet e bojkotit të opozitës dhe mungesës prej më shumë se një viti...

Andi Bejtja i drejtohet zyrtarisht Avokatit të Shtetit: A është e vërtetë që Shqipëria i detyrohet Francesco Becchetti-it 140,000,000.00 Euro?

Koha për transparencë: Transparenca, detyrim moral dhe ligjor për shqiptarët Dje, i dërgova një letër Avokaturës së Shtetit mbi të ashtuquajturën çështje “Becchetti”. Jo vetëm unë,...

Në pritje të një ofertë për ndërrim sistemi

Nga Andi Bejtja Dje, pyetjes së një gazetari të huaj "çfarë pret nga opozita", iu përgjigja pa u menduar gjatë, instiktivisht, por në të njëjtën kohë...

I gjithë populli “Kadri” (FBI pritet të fillojë një hetim të thellë tenderin e Unazës së Re)

Nga Andi Bejtja (Requiem i shkurtër, por i domosdoshëm për emrin Kadri) Gjithmonë kam pasur respekt për emrin Kadri. Nuk di pse në imagjinatën time të fëmijërisë,...

Oligarkët si robt e shpisë

Nga Andi Bejtja Pa hyrë thellë në këtë betejën  e oligarkëve që ka filluar midis mazhorancës dhe opozitës, pa hyrë çfarë ka bërë njëri e...

Hajd’, gëzuar pavarësinë që nuk na hyri në punë!

Nga Andi Bejtja Pas 105 vjet po festojmë pavaresinë, pavarësi që në fakt nuk na hyri shumë në punë. Ta mendosh, pas 105 vjetësh nuk...

Nga Kel Demi te Kol Balla, të gjithë ata që drejtuan lajmet e “Top Channel”

Kur në 20 dhetorin e vitit 2001, televizioni më i ri në qytet Top Channel transmetoi të parin edicion informativ në mbrëmje, prapa kuintave...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -