“Kryeministër je shumë vonë!”, Gazetari Bejtja e krahason kryeministrin me…

Duhet të lëçisni

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...

Në kërkim pas vendimit të Apelit të Posaçëm, Adriatik Llalla dyshohet se udhëtoi drejt vendeve të BE-së

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku Adriatik Llalla u shpall fajtor dhe u dënoi me 2 vite burg dhe 5 vite heqje të...

Gazetari i njohur Andi Bejtja ka reaguar në lidhje me masat që po merr qeveria për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Ai shprehet se Edi Rama ka kryefjale e refren te tij fjalen “Ndaloj” dhe e krahason kryeministrin edhe me liderin e opozitës që sipas tij po sillet si një lider europian dhe po përdor vetëm kryefjalën “Propozoj”.
Reagimi i Bejtjes:

Nëse një studiues, historian, apo qofte dhe gazetar, pas disa vitesh, do t’i rikthehet fare pa pasion, asaj qe po kalojme këto dite ne “Epoken e Corones”, do të vije kollaj te ky titull.

Vetem duke pare leksikun e dy liderave kryesore, vetem ne harkun kohor te nje jave shikon një shperpjestim te madh: Edi Rama ka kryefjale e refren te tij fjalen “Ndaloj”, ndersa lideri opozites fjalen “Propozoj”.

Me kaq shume “Ndaloj” te njerit dhe me kaq shume “Propozoj” te tjetrit, ne rastin më të mirë Edi Rama, he per he, nuk eshte as me pak e as me shume, po thjesht nje Drejtor Policie i Kabinetit Basha, qe anuncon me zell ne Facebook, oraret e ndalimit te kembesoreve, makinave….Kryeminister: je shume vone, fillo be kryefjale tenden fjalen “Propozoj”….Kryeministrat e Rajonit, te Europes e te Botes e kane bere me kohe….

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...

Në kërkim pas vendimit të Apelit të Posaçëm, Adriatik Llalla dyshohet se udhëtoi drejt vendeve të BE-së

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku Adriatik Llalla u shpall fajtor dhe u dënoi me 2 vite burg dhe 5 vite heqje të...

Vuçiç katër kushte për t’u kthyer në dialog, Kurti e ka një kusht për ta hequr masën e targave

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë...