O sa mirë me qenë kosovar, apo jo Baton?

Duhet të lëçisni

Në kërkim pas vendimit të Apelit të Posaçëm, Adriatik Llalla dyshohet se udhëtoi drejt vendeve të BE-së

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku Adriatik Llalla u shpall fajtor dhe u dënoi me 2 vite burg dhe 5 vite heqje të...

Vuçiç katër kushte për t’u kthyer në dialog, Kurti e ka një kusht për ta hequr masën e targave

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë...

Arrestimi i 36-vjeçarit shqiptar që ndihmoi biznesmenin turk të kriptomonedhave, reagon policia

Policia e shtetit ka finalizuar ditën e sotme operacionin të koduar “Gjurma”. Si rezultat në pranga është vënë 36-vjeçari Edevaldo Haxhiu për  veprat penale “Përkrahja...

Gjoba dhe ndëshkime për piraterinë e librave, Alda Bardhyli dhe Ladrim Sahitaj hapa konkretë për luftën kundër informalitetit

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit dhe Inspektorati i Mbikëqyrjes së Tregut angazhohen për hapa konkretë për luftën kundër informalitetit dhe piraterisë, përmes një...

Vaksina dhe dy paralele me Kosovën!

Nga Andi Bejtja

Dëgjova dje Baton Haxhiun, kur u shpreh se lajmi i dhënë nga kryeministri shqiptar, për sigurimin e një sasie vaksinash për Shqipërinë, jo vetëm ishte një lajm i madh, por qe suksesi i vetëm i një vendi të vogël ballkanik ndaj “bllokazhit të padenjë të BE-së”, madje shkoi dhe me tej një fitore dhe në sajë të marrëdhënieve personale të Edi Ramës…

Nuk e di çfarë mund të thotë sot Batoni, kur Kosova një vend ballkanik dhe me më pak banorë se Shqipëria, pa bujë, me modesti, deklaroi se kishte siguruar jo vetëm 500 mijë vaksina sa Shqipëria, por dhe 360 mijë të tjera falas më shumë…

Dhe nuk e di a i bën përshtypje fakti që ndryshe nga këtu, ku lajmin e jep vetë kryeministri me bujë, madje duke nisur dhe një fushatë enkas “Shqipëria buzëqesh”, atje lajmin e jep ministri i Shëndetësisë, qetë, pa bujë, thjesht me një mesazh në facebook duke u kujdesur në mënyrë protokollare etike të përmendte dhe dikasterin përkatës…

O sa mirë me qenë kosovar, o hej…

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Në kërkim pas vendimit të Apelit të Posaçëm, Adriatik Llalla dyshohet se udhëtoi drejt vendeve të BE-së

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku Adriatik Llalla u shpall fajtor dhe u dënoi me 2 vite burg dhe 5 vite heqje të...

Vuçiç katër kushte për t’u kthyer në dialog, Kurti e ka një kusht për ta hequr masën e targave

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë...

Arrestimi i 36-vjeçarit shqiptar që ndihmoi biznesmenin turk të kriptomonedhave, reagon policia

Policia e shtetit ka finalizuar ditën e sotme operacionin të koduar “Gjurma”. Si rezultat në pranga është vënë 36-vjeçari Edevaldo Haxhiu për  veprat penale “Përkrahja...

Gjoba dhe ndëshkime për piraterinë e librave, Alda Bardhyli dhe Ladrim Sahitaj hapa konkretë për luftën kundër informalitetit

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit dhe Inspektorati i Mbikëqyrjes së Tregut angazhohen për hapa konkretë për luftën kundër informalitetit dhe piraterisë, përmes një...

Bardhi kundër komisioneve online: Akt për t’i mbyllur gojën opozitës, nuk jemi për bojkot (Film)

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi është deklaruar kundër propozimit të PS për komisione online në Parlament, ndërsa paralajmëroi se do të mbledhë...