- Advertisement -

TAG

Baton Haxhiu

Baton Haxhiu pas Kosovës e do shkatërrimin edhe të Shqipërisë!

Leonardo Di Caprio: “Mos e prek lumin Vjosa!”, kurse Baton Haxhiu: “Kush është Di Caprio?”. Shkruan Fahri Xharra Kanjoni i Lengaricës, monument unik i rrallë në...

Kosherja/ Bes Kallaku: Kosova na dha Baton Haxhiun, Shqipëria i dha Çim Pekën (film)

Aktori i mirënjohur i humorit, Bes Kallaku, i cili drejton në ABC në spektaklin e ri të humorit “Kosherja” foli ndër të tjera për...

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Basha për Baton Haxhiun: Është sekret publik, je këshilltar strategjik i Ramës (film)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar analistin Baton Haxhiu, një nga këshilltarët strategjikë të Kryeministrit Rama. Basha e ka konsideruar sekret publik...

O sa mirë me qenë kosovar, apo jo Baton?

Vaksina dhe dy paralele me Kosovën! Nga Andi Bejtja Dëgjova dje Baton Haxhiun, kur u shpreh se lajmi i dhënë nga kryeministri shqiptar, për sigurimin e një...

Baton Haxhiu, lëvdatëthurësi i pandreqshëm i Edi Ramës

Nga Elona Caslli Baton Haxhiu, i kam ndjekur shpesh qëndrimet tuaja kohët e fundit. Në të vërtetë, jeni lehtësisht i ngatërrueshëm me Elisa Spiropalin në...

Kjo nanë prej Gjakove nuk flet aq shumë sa Shkëlzen Gashi dhe Baton Haxhiu

Nga Erl Kodra Ferdanie Çerkezi është një nanë prej Gjakove. Ushtarët dhe paramiltarët serbë i kanë vrarë katër djemtë dhe burrin. Më 27 mars 1999, Dragani,...

Fitojnë amerikanët me Grenell, humb linja gjermane e Merkel. Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

Parlamenti i Kosovës, pas një seance të gjatë, ka rrëzuar sot qeverinë Kurti. Me 117 deputetë në sallë, 82 vota pro, 32 kundër dhe...

Latest news

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...

“Një qeveri që kanos kërkon mandat të tretë”, mediat zviceriane i kujtojnë Ramës bluzat me pozicionet e seksit kur jepte mësim te Artet

Gazeta zvicerane “Neue Zurcher Zeitung” i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri, ku është ndalur gjerë e gjatë tek zgjedhjet që do...
- Advertisement -