- Advertisement -

TAG

vaksina

Trump: Infektimi me COVID-19 ishte një bekim nga Zoti, vaksina para zgjedhjeve të nëntorit

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump thotë se ndihet mirë pas infektimit me COVID-19, duke e përshkruar sëmundjen si “një bekim nga Zoti”. Në një mesazh...

Themeluesi i Tesla kundra vaksinës së Bill Gates: Nuk do ta bëj kurrë as unë dhe as familja ime

Elon Musk ka zbuluar se ai nuk do të marrë një vaksinë të koronavirusit kur ato të jenë në dispozicion, sepse sipas tij ai...

Ende pa dalë vaksina, edhe Shqipëria hyn në listën e porositësve, zbulohet emri i kompanisë

Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për t’u angazhuar financiarisht nëpërmjet mekanizmit COVAX, për të pasur vaksinën e sigurt anti-covid. Në një takim të organizuar...

Mjeku Adrian Jorgji: Duhet përshpejtuar vaksina e gripit dhe ca ditë më pas ajo e pneumokokut. Karantina nuk ndihmon (film)

Pneumologu Adrian Jorgji ndalet në virozat e stinës, të cilat në këtë periudhë i bashkangjiten COVID-19. Sipas tij nuk ka nevojë për frikë, alarm,...

OBSH: Nuk presim vaksinim masiv kundër Covid-19 deri në mes të 2021 (film)

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret shpërndarje të gjerë të vaksinave kundër koronavirusit deri nga mesi i vitit tjetër. Kjo është deklarata që ka dhënë...

Koronavirusi në Kosovë/ Ministri i Shëndetësisë premton: Vaksina do jetë falas për të gjithë qyetarët

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se qeveria është në rrugën e duhur për sigurimin e vaksinës kundër COVID-19. Ai është shprehur...

Ish-deputeti thirrje qeverisë: Vaksina t’u bëhet qytetarëve falas!

Ish-deputeti i  LSI-së, Vangjel Tavo, i ka bërë thirrje qeverisë që të bëjë falas vaksinën për Covid-19 te qytetarët. Në një reagim në rrejte sociale...

Putin jep lajmin e bujshëm: Vaksina jonë është gati, do i hapim rrugë të ardhmes pa COVID-19. E provon e para vajza e Presidentit...

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se shkencëtarët rus kanë arritur të prodhojnë vaksinën kundër COVID-19. Ai e krahason këtë arritje të shkencëtarëve të njëjtë...

Erdogan: Turqia ka bërë përparim të madh në zhvillimin e vaksinave dhe ilaçeve kundër COVID-19

Pas SHBA-së dhe Kinës, Turqia është bërë vendi i tretë që zhvillon vaksinat lokale, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), tha...

Mjeku Koni: Vaksina nuk do ta zhdukë koronavirusin, patjetër që do të ketë valë tjetër! Ja ku çedoi QSUT

Mjeku urolog, Artan Koni, tha në emisionin “Kjo Javë”, në News24, se koronavirusi nuk do të zhduket as me vaksinë, por do të qëndrojë...

Latest news

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...

Komuniteti i gazetarëve solidaritet me zëdhënësin e Metës: Tedi Blushi gazetar e qytetar model, stop sulmeve ndaj tij

Komuniteti i gazetarëve është solidarizuar me zëdhënësin e Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi, ndaj deklaratave të Këshilltarit për Mediat në Kryeministri, Endri Fuga. Përmes një...

Takimi drithërues i Endri Dumanit me nënën e tij, për herë të parë pas 7 vitesh (film)

Momente drithëruese, janë ato të takimit të Endri Dumanit me nënën dhe dajen e tij, për herë të parë pas 7 vitesh. Endri shihet...
- Advertisement -