Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Faleminderit Zaev

Nga 27.al 0

Nga Andi Bejtja

Biseda e Kryeministrit Zaev me dy humoristë rusë që imitonin Presidentin e Ukrainës duke folur me të, mund të ketë shkaktuar të qeshura në Rusi apo Ukrainë, po jo në Tiranë apo Prishtinë… Berlin apo Bruksel…

Kisha kaq kohë që dëgjoja Baton Haxhiun nëpër tavolina të thoshte se amerikanet na e paskërkan mendjen top për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi. E pata pyetur dhe publikisht në Opinion “e kujt ishte kjo ide?”, por kishte llocur…

Dhe na e tha Zaev sot, dhe Vuçiç muaj më parë: që është ide ruse, serbo-ruse, sot mësuam ka dhe pak gisht vëllai ynë Erdogan…

Synojnë destabilitetin e rajonit thotë me gojën plot Zaev që ndryshe nga shumë liderë ballkanikë njihet për sinqeritetin dhe modestinë…

Ç’të thotë më? I ka thënë të gjitha… na i ndau para syve si në Shqipëri, ashtu edhe Kosovë grurin nga krundet… qenkeni budallenj, në qoftë se nuk e keni të qartë…

Ndaj kush e do këtë vend me vrap në zgjedhje më 13 tetor!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej