- Advertisement -

TAG

aeroporti i Rinasit

Azilkërkues në Francë/ Riatdhesohen vullnetarisht 120 shqiptarë

Riatdhesohen vullnetarisht 120 shqiptarë në aeroportin e Rinasit. Ata kishin shkuar për të kërkuar azil në Francë, por vendosën që të ktheheshin, duke shmangur...

“Migjeni” i fluturimeve low-cost apo një tjetër show për shqiptarët?!

Nga Isida Muço Tregu italian ka qënë i planifikuar për t’u aksesuar që në studimin e parë pasi mbi 70 % e pasagjerëve që udhëtojnë...

Njerëz që ikin, njerëz që vijnë… Njerëz që ikin! 

Nga Mariglen Faslli  Nëse salla e pritjes së Aeroportit do të ishte e gjitha një tastierë e madhe, çdo hap sipër saj do të emetonte...

Plaçkisnin valixhet e udhëtarëve, arrestohen dy punonjës në aeroportin e Rinasit

Pas denoncimeve të shumta nga qytetarët për plaçkitje në aeroportin e Rinasit, policia ka arrestuar dy punonjës të ngarkim -shkarkimit të bagazheve, të dyshuar ...

Grabitja në Rinas/ Gjykata jep masën e sigurisë për 50-vjeçarin nga Kosova

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë për personin e gjashtë të arrestuar në lidhje me grabitjen e...

Berisha: Paratë e grabitjes së shekullit u gjetën!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me deklaratën e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për grabitjen në aeroportin e Rinasit. Përmes një statusi në facebook,...

Grabitja në Rinas/ Përfundon ekspertiza, asnjë provë biologjike në automjetin të djegur

Pas grabitjes në Aeroportin e Rinasit, Drejtoria e Policisë së Tiranës ka kryer ekspertizën e automjetit të djegur në fshatin Dritas nga grabitësit. Mësohet se...

Vjedhja në Rinas/ Paloka: A janë strukturat e këtij shteti organizatore direkt të kësaj grabitjeje?

Lidhur me grabitjen në aeroportin e Rinasit, ka reaguar pak minuta më parë ish deputeti i opozitës Edi Paloka. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ...

Manjani: Askush nuk do kritikonte policinë, nëse grabitësit do ishin vrarë në mes të pistës

Pas grabitjes spektakolare që ndodhi ditën e djeshme në aeroportin e  Rinasit, ku një grup i armatosur grabiti ngarkesën në para në avionin e...

Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama: Kur do ikësh se nuk të shohim dot me sy

Lidhur me ngjarjet e fundit në vend, krizën politike dhe vjedhja e kryer në aeroportin e Rinasit, kanë bërë që qytetarët të shpërthejnë në komente,...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -