- Advertisement -

TAG

aeroporti i Rinasit

Kompania ajrore rinis fluturimet nga Rinasi, katër herë në javë

Një tjetër kompani ajrore ka rinisur fluturimet nga Aeroporti i Rinasit. Austria Airlines njofton se do të fillojë fluturimet nga 15 Qershor 2020. Kompania do...

Sulmohet me gurë drejtori i Aeroportit të Rinasit. Në kërkim agresori

Drejtori i TIA-s, Costandin Von Alvensleben është sulmuar me gurë nga person rreth të njëzetave. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Dritan Hoxha", teksa Von...

Nuk e lejuan të ulej në Kosovë, flet Behgjet Pacolli: U frikësova se autoritetet do bënin ndonjë akt terorrist mbi avionin tim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Behgjet Pacolli ka folur për herë të parë pas refuzimit nga ana e autoriteteve kosovare që avioni i tij...

Vetëkarantinohet në shtëpi tregtari me 4 familjarët e tij, kishte ardhur nga Italia

Ditën e sotme, një tregtar bashkë më familjen e tij janë vetëizoluar në karantinë shtëpiake në qytetin e Përmetit pasi sapo ishin kthyer nga...

Aeroporti i Rinasit/ Kapet vajza 20-vjeçare me 12500 euro në çantën e saj

Ditën e sotme një shumë prej 12500 eurosh është kapur në aeroportin e Rinasit. Policia ka nisur hetimin ndaj një vajze 20-vjeçare me iniciale I.K,...

Nga Kina në Rinas mbërrijnë 5 persona, “Kontrollohen” vetëm me pyetje

Numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë ka arritur në 106 , ndërsa numri i të prekurve sipas autoriteteve kineze është më shumë se...

Operacion në Rinas, arrestohet punonjësi i aeroportit dhe një vajzë

Dy persona, një punonjës i skanerit dhe një vajzë 23 vjeçe janë arrestuar në aeroportin e Rinasit. Policia bën me dije se është parandaluar dhe...

Kompania Lufthansa prish planet e udhëtarëve, vonesa të tejzgjatura në aeroportin e Rinasit

Kompania ajrore “Lufthansa” duket se u ka prishur planet shumë udhëtarve në prag festash duke mbërritur me vonesë në aeroportin e Rinasit. Por një veprim...

Humbi gjithë familjen nën rrënoja, Albert Cara niset për mjekim në Itali

Albert Cara është nisur sot me helikopter drejt Italisë për trajtim të specializuar mjekësor. Ndërsa në Thumanë, përcillen në banesën e fundit familjarët e...

Hetimet për grabitjen në Rinas, zbulohen dy shuma të parave

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, më 9 prill 2019. Mësohet se policia i ka...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -