Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nga Kina në Rinas mbërrijnë 5 persona, “Kontrollohen” vetëm me pyetje

Nga Ejona 0

Numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë ka arritur në 106 , ndërsa numri i të prekurve sipas autoriteteve kineze është më shumë se 4500.
Lorenc Harshova, shef i Njësisë Kufitare të Inspektimit Shëndetësor në aeroportin e Rinasit thotë se gjatë 24 orëve të fundit, nga Kina në Rinas janë futur 5 persona të cilët kanë kaluar tranzit.
Deri tani nuk raportohen për raste të infektuarish në Shqipëri megjithatë ekziston frika për shkak të lëvizjeve përmes aeroporteve.
I pyetur nëse këta persona i janë nënshtruar ndonjë kontrolli të veçantë, ai shprehet se deri tani është përdorur vetëm pyetsori i OBSH.
“Gjatë 24 orëve të fundit kemi 5 persona të ardhur nga Kina në Rinas. Këta persona, janë intervistuar në bazë të një pyetësori të Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe deri tani nuk kemi asnjë problem”, tha Harshova.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej