Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vranë studenten greke/ Shqiptari dhe greku dalin para gjykatës për përdhunim dhe vrasje

Nga Ejona 0

Ne Rodos të Greqisë vazhdon akoma seanca gjyqësore e një greku dhe një shqiptari, të cilët akuzohen për vrasjen e studentes Eleni Topaloudu.
20-vjeçarja dyshohet se është përdhunuar dhe më pas është vrarë nga dy të rinjtë.
Rasti i rëndë u pa me vëmendje nga ana e oficerit të Krimeve të Rënda Thomas Zova. Ky i fundit theksoi se studentja u gjet e hedhur në lumë me të mbathura të grisura, gjë që tregon se dikush nga djemtë e ka përdhunuar atë.
Ndërsa greku nuk ishte tepër bashkëpunues, shqiptari ka bashkëpunuar me autoritetet për të zbardhur ngjarjen. Zovas madje foli me prindërit e të akuzuarit për të theksuar se babai i 21-vjeçarit nuk iu përgjigj pyetjes së djalit të tij, ndërsa nëna e tij, megjithë fillimisht bashkëpunimin e shkëlqyeshëm me autoritetet, “u zhduk për një periudhë katër-orëshe”. Në mediat helene janë publikuar fotot provokative të grekut, i cili bën shenjën me gishtin e mesit, edhe pse me pranga në duar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej