- Advertisement -

TAG

aeroporti i Rinasit

“Bllokimi” i qiellit shqiptar, tre kontrollorët e arrestuar apelojnë vendimin e Gjykatës së Tiranës

Tre kontrollorët e arrestuar një javë më parë të cilët akuzohen si organizatorë të grevës që solli bllokimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit...

Greva në Rinas, shoqërohen në polici të gjithë kontrollorët (film)

Të gjithë kontrollorët e Albcontrol, të cilët pezulluan punën në Aeroportin e Rinasit këtë të mërkurë janë shoqëruar në polici në mesnatë. Ata ishin vendosur...

Bllokuan Rinasin, prokuroria hetim kontrollorëve për shpërdorim detyre

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit ditën e sotme ku janë pezulluar të gjitha...

Aeroporti i Rinasit në kaos/ Nuk ka marrëveshje të grevistëve me Belinda Ballukun

Fati i fluturimeve në Rinas mbetet i paqartë. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nuk ka arritur dot të bindë 65 kontrollorët e Aeroportit të Rinasit...

Bllokohen fluturimet nga Rinasi, mbyllet hapësira ajrore e Shqipërisë

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. Raportohet...

Përgjigjet e munguara të Kryeministrit për kontratën me Kastratin

Nga Ermal Mulosmani Sot, për herë të parë Kryeministri Rama dha disa shpjegime për rishikimin e kontratës koncesionare të Aeroportit të Rinasit në favor të kompanisë...

Këto janë 18 fluturimet e konfirmuara për nesër nga aeroporti i Rinasit, ja kush lejohet të udhëtojë

Aeroporti i Rinasit ka bërë me dije se ditën e nesërme janë konfirmuar zyrtarisht 18 fluturime nga Tirana drejt vendeve të Europës. Përmes një njoftimi...

Këto janë 22 fluturimet e konfirmuara për nesër në aeroportin e Rinasit

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar sot se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime. TIA i bën thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të...

TIA, njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë në Gjermani dhe Belgjikë

Aeroporti i Rinasit ka bërë një njoftim për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë  në Belgjikë dhe Gjermani. TIA bën të ditur se për të udhëtuar...

Në Rinas mbërrijnë turistët e parë: Shqipëria pret 192 bjellrusë

Kanë mbërritur këtë pasdite turistët e parë në Shqipëri. Pas një mbyllje globale si pasojë e koronavirusit, 192 shtetas nga Bjellrusia kanë zbarkuar në...

Latest news

Pranoi ankimimin e LSI, KAS do të hapë 24 kuti votimi të Qarkut të Beratit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve po shqyrton materialet zgjedhore të Qarkut të Beratit. Në seancën e fundit, KAS pranoi kërkesën ankimore të Lëvizjes Socialiste për...

Kush është viktima në Shkodër, i arrestuar më parë për grabitje e fajde, lidhja me vëllezërit Bilali

Viktima Endri Mustafa është një emër i njohur në qytetin e Shkodrës. Mustafa është arrestuar në vitin 2016 për grabitje e arsenal armësh së...

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Kurti nesër në Bruksel, takohet për herë të parë më Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti udhëton nesër drejt Brukselit për të marrë pjesë në një takim me liderët e Ballkanit Perëndimor. Po nesër, Kurti takohet...

Shkodër, gjendet i ekzekutuar me armë zjarri një person në zonën e Livades, kishte tre ditë i humbur

Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në zonën e Livades në Shkodër. Mësohet se viktima është Endri Mustafa, i cili kishte tre...
- Advertisement -