- Advertisement -

TAG

ABC News

“Vdekja” për së gjalli/ Burri nga Kosova dëshmon dhunën seksuale nga serbët: U thashë vramëni…(film)

Gazetarja e Abc News, Linda Karadaku ka siguruar ekskluzivisht dëshminë e një burri të dhunuar seksualisht nga ushtria serbe në Kosovë gjatë luftës. Zotëria...

Drejtori i “GEOVAX” në SHBA: Ja përse nuk është e domosdoshme maska në rrugë (film)

Qeveria vendosi të bëjë të detyrueshme përdorimin e maskës në Shqipëri kudo, në ambiente të jashtme apo të brendshme. Vendimi u komunikua nga vetë kryeministri...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Shpëtim Idrizi: Me votimin e 30 Korrikut, Rama shkeli dhe po ndryshon gjithçka. A e di njeri si do të numërohen mandatet? (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në një intervistë për emisionin “Provokacija” në ABC News është shprehur se ndryshimet kushtuese ishin ilegjitime dhe në mënyrë...

Zbulohet çmimi i tamponit për COVID-19 në Spitalin Amerikan dhe Hygeia

Spitali Amerikan dhe Hygeia nga e hëna pritet që të fillojnë me marrjen e analizës së gjakut që do të përdoret për testet serologjike...

Si u fundos Bilal Xhaferri pas kritikës tek Lidhja e Shkrimtarëve të romanit “Dasma” të Ismail Kadaresë (film)

Pak ditë më parë në qytetin e Sarandës, u përurua obelisku kushtuar Bilal Xhaferrit, shkrimtari i talentuar i viteve '60, që diktatura komuniste e...

Ndërron jetë gazetari legjendar, theu rekordin Guinness për qëndrimin në ekran

Hugh Downs, transmetuesi i gjithëpranishëm, karriera e të cilit kaloi më shumë se gjysmë shekulli, përfshirë 20 vjet në “20/20” të ABC, ka vdékur...

Ka ecur 1 muaj në këmbë, “ABC News” takon në Shkodër Omarin nga Libia (film)

Në rrugët e Shqipërisë i sheh çdo ditë në grupe të vogla. Ecin për orë të tëra në këmbë me destinacion një prej vendeve...

Vesi del me shpirtin. Dash Shehi shkon i dehur në emision (film)

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, ditën e djeshme ka qenë i ftuar në studion e gazetarës Mirela Milori në Abc News ku foli lidhur me Reformën Zgjedhore. Ajo...

Pas 17 vitesh në Top Channel, “Portokalli” zhvendoset tek ABC News

Ditën e sotme po qarkullon me shpejtësi lajmi se një nga programet më të ndjekura të humorit, emri i të cilit është lidhur ngushtë...

Latest news

Greqia dyfishon kufirin detar, Idrizi: Keqardhje që bifteku i ministrave në Dubai u komentua më shumë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi e ka cilësuar të djeshmen një ditë të errë për Shqipërinë, pasi Parlamenti grek miratoi projekt-ligjin për zgjerimin nga...

Vaksina Pfizer, Manastirliu: 40.000 doza brenda shkurtit, të tjerat në Korrik

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se sipas kontratës me Pfizer, në Shqipëri do të vijnë deri në shkurt më shumë se 40 mijë...

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...
- Advertisement -