- Advertisement -

TAG

ABC News

Viktimat e krimit janë edhe viktima të mediave

Nga Erl Kodra Prej dje, po transmetohet masivisht në të gjitha mediat dhe portalet një rast i dyshuar abuzimi seksual i një babai me të...

“Skllevërit” e naftës (film)

Jetojnë e punojnë mbi një tokë, nën të cilën ka miliona dollarë, por ata janë shumë të varfër; jetojnë në mjerim me borxhe nëpër...

Sulmohet me gurë drejtori i Aeroportit të Rinasit. Në kërkim agresori

Drejtori i TIA-s, Costandin Von Alvensleben është sulmuar me gurë nga person rreth të njëzetave. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Dritan Hoxha", teksa Von...

Kryeministri Edi Rama pas pak në ABC News përballë gazetarit Enkel Demi

Kryeministri Edi Rama do të jetë paraditen e sotme në orën 10:00, në ABC News në një interviste me gazetarin Enkel Demi. Kryeministri Rama do...

Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri (film)

“Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në vendin tonë”. Kështu u shpreh në një lidhje direkte për ABC News, profesori i Epidemiologjisë, Eduard Kakarriqi. “Unë dua...

Skandal në Tiranë: Ushqejnë të pamundurit, policia ndalon dhe gjobit bamirësin (film)

Ata ushqejnë qytetarët në nevojë prej vitesh, por kurrë nuk do ta kishin menduar se ky veprim do t’i hapte probleme me policinë. Abc News...

Komunistët/ Plas sherri mes Enkel Demit dhe Eduard Shalsit në studion e ABC News (film)

Ka përfunduar në një përplasje të fortë debati në “Abc-ja e mëngjesit” mes moderatorit Enkel Demi dhe ministrit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsit. Nisma...

Drejtorja e Arsimit në Fier “lë” nxënësen me barrë, mësuesit dhe mjekët e mohojnë (film)

Një nxënëse e gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier u dërgua mëngjesin e kësaj të enjteje në spital me urgjencë, një ditë pasi  60 nxënës...

Anti-KÇK/ Ballanca: Nuk mund të justifikohet një cënim i të drejtave të njeriut

E ftuar në studion e “ABC News” avokatja e popullit Erinda Ballanca ka folur për konfliktin e zhvilluar mes Presidencës dhe mazhorancës, ndërsa u...

“S’do falim asnjë…”/ Artan Hoxha i tregon Edi Ramës SMS-në kërcënuese të krimit të organizuar

Gazetari Artan Hoxha publikoi një mesazh kërcënues që ka mbërritur dje në Abc News, drejtuar gazetarit Artan Hoxha si dhe televizionit Abc News. Ai...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -