- Advertisement -

TAG

ABC News

Rrëmbimi i Jan Prengës/ Artan Hoxha publikon foton dhe telefonatën me “bosin” e kokainës Dritan Rexhepi (foto + film)

Pasditen e sotme në orën 17.10 në studion e Abc News, gazetari Artan Hoxha do të publikojë intervistën e realizuar me telefon, me Dritan...

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr foton e Ramës me “të fortin” e Çapjave (foto)

Gazetari i ABC News Artan Hoxha ka nxjerrë një foto të kryeministrit Edi Rama me Ardian Çapjan. Në studion e emisionit “Opinion”, Hoxha u shpreh...

Zv/ministri i brendshëm Lamallari: Jemi afër zbulimit të vrasjes së Rrëshenit (film)

I ftuar ditën e sotme në studion e ABC News me gazetaren Juli Xhokaxhi ka qenë i ftuar zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari. Lamallari...

Të mbijetuarit e Thumanës: S’dalim nga hotelet, vetëm nëse shteti ndërhyn me shkop gome (film)

Banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit dhe ndodhen në hotelet e Shëngjinit kanë dalë me një vendim. Ata nuk do të lënë hotelet...

Zef Deda: Më mbyllën në psikiatri dhe më paralizuan me gjilpëra

Zef Dedën, humoristin e papërsëritshëm, kunatin e shokut Xhemal, Çaplinin shqiptar, të gjithë e njohim nga magjia që përcjell përmes skenës për më tepër...

Enkel Demi: Oligarkët s’kanë dhënë një kryq leku. Po ndërtohen skema përfitimi (film)

1 muaj pas termetit tragjik të 26 Nëntorit, ku i mori jetën 51 personave, u pasua nga një solidaritet mes shqiptarëve për të dhuruar para...

Izraelitët prodhojnë pajisjen që parashikon tërmetet: Ambasadori tregon se kur del në treg (film)

Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i 26 nëntorit,...

Banorët ankohen për dëmshpërblimin: Nuk ndërtohet shtëpi me dy milionë (film)

Banorët e dy zonave më të prekura nga tërmeti, në ish-Kënetë dhe Shkozet të Durrësit shprehen kundër fondit prej 2 milionë lekësh të premtuara...

E papritur/ Braçe: Milot-Balldre, s’do të bëhet, kompania s’iu përgjigj kontratës (film)

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sonte për herë të parë se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar. I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abc News,...

“ABC News” kërkon informacion për pallatet e shembura, fshihet kryebashkiaku (film)

Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi tre pallate në Thumanë ku fatkeqësisht humbën jetën 24 persona. Grupi i xhirimit të “ABC News” udhëtoi drejt dy...

Latest news

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....
- Advertisement -