Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr foton e Ramës me “të fortin” e Çapjave (foto)

Nga 27.al 0

Gazetari i ABC News Artan Hoxha ka nxjerrë një foto të kryeministrit Edi Rama me Ardian Çapjan.

Në studion e emisionit “Opinion”, Hoxha u shpreh se fotoja është bërë tre vjet më parë në resortin e personit në fjalë, i cili nuk është i dënuar, por pasuria e familjes së tij është subjekt i anti-KÇK-së.

Ndërkohë ABC News siguroi foton ku shihet kryeministri Rama me Ardian Capja.

“27 janar 2017. Personi në fjalë është i listuar në listën e asaj vajzës së OFL-së. Ky është Ardian Çapja. Ky këtu është kryeministri i Shqipërisë. Ligji e thotë që çdo magjistrat që shoqërohet me persona nën hetim apo të dënuar duhet të lërë detyrën.

Zakonisht, Edi Rama është akuzuar se ka lidhje me grupin tjetër rival Çela. Çapjat janë akuzar se kanë lidhje me të djathtën. Rama i përmendi, në ditën kur prezantonte KÇK-në.

Dolën pa pranga tha që në seancën e parë. Edi Rama thoshte se gjyqtari e liroi nipin e tij. Ndaj Ardianit nuk ka dënime me sa di unë, por pasuria e tij dhe fisit janë objekt i ligjit. Ku personi ka vetëm foto për arrestimin, Rama ka qënë në resortin e tij”,  tha Artan Hoxha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej