- Advertisement -

TAG

Kryeministri

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Rrugës për Ksamil…

Kryeministri Rama paralajmëroi nisjen javën e ardhshme të operacionit “Bregdeti Ynë”, përmes të cilit sipas tij do të pastrohet e gjithë riviera shqiptare nga...

Mandati i tretë: Kur s’ke pulën do hash sorrën

Teksa ka qenë i pranishëm në aktivitetin e organizuar ditën e sotme në Akademinë e Shkencave, kryeministri Edi Rama ka lënë edhe në shënim. Ai...

Nga situata pandemike te zgjedhjet e 25 prilit, flet Ilir Pecnikaj: Kryeministri përdori taktikën një vaksinë një votë

Ilir Pecnikaj nga departamenti i Shëndetësisë në PD ka dhënë një intervistë ditën e sotme për Fax Neës ku ka folur për situatën pandemike...

Studiuesi i Afriko-Azisë: Ju tregoj rrënjët pellazgjike të Bangladeshit

Deklarata e kryeministrit Donkey Ass për pajtimin e punëtorëve nga Bangladeshi nuk është rastësore, sepse tashmë është e vërtetuar origjina e tyre pellazgjike. 27.al...

Ironia e Ramës me personazhet e opozitës, Mesila Doda: Zoti i ruajt mend e kokës! Vota s’do preket! (film)

“Tenton që me anë të këtij anatemimi të figurave të opozitë të mund të konsolidojë edhe njëherë kampin e tij”. Kështu ka thënë kandidatja për...

Tifozët në ndeshjen me Anglinë, batuta e Andi Lilës: Kryeministri ka frikë se thonë “Rama ik!”

Kryetari i Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë të Shqipërisë, Andi Lila, njëkohësisht edhe ish-futbollisti i Kombëtares, i ftuar në MCNTV ka folur në lidhje me...

Refuzoi vaksinën ruse, por pranoi dhuratën e Princit të Kurorës, Artan Hoxha: Rama bëri atentat ndaj qytetarëve (film)

Sot, mbërritën në vendin tonë 10 mijë doza të vaksinës Sputnik, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Megjithatë, gazetari Artan Hoxha kritikoi qëndrimin e...

Mesila Doda: Dhuna në Elbasan shenjë e keqe. Kryeministri nuk do që të ikë në mënyrë të paqtë (film)

Dhuna e ushtruar në Elbasan në Ditën e Verës sipas sekretares së përgjithshme të PDIU, Mesila Dodës, e dymbëdhjeta në listën e Tiranës, është...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -