- Advertisement -

TAG

gazetari

Vritet një gazetar në Meksikë, disa persona me motor hapën zjarr ndaj tij

Një gazetar u vra sot në shtetin jugormeksikan të Oaxaca, thanë Reporterët pa Kufij dhe disa organizata lokale joqeveritare. Gustavo Sanchez u vra nga persona të panjohur që hapën zjarr,...

Arrestimi i gazetarit opozitar, Merkel: Justifikimet e Bjellorusisë të papranueshme, të lirohet menjëherë

Ndërsa arrinte në takimin e Këshillit Evropian në Bruksel ku do të diskutohen sanksionet për Bjellorusinë, kancelarja gjermane Angela Merkel kërkoi lirimin e menjëhershëm...

Gazetari që la profesionin për të bërë fermën e gomaricave (film)

Elton Kikia për 12 vjet ka ushtruar profesionin e gazetarit, por e ka braktisur atë dhe është kthyer në pronat e tij në fshatin...

“Çmendet” Kel Demi, i kërkon Lulzim Bashës të votojë për gruan e tij, Mesila Dodën (film)

Gjatë një interviste me kryetarin e opozitës gazetari Enkel Demi nuk ka mundur të qëndrojë pa e ngacmuar politikanin. Duke thënë se nuk dëshiron...

Ervin Bushati vjen në studio me numrin 12, gazetari: “Faleminderit që po bën fushatë për numrin e gruas time te lista e PD-së”, pastaj...

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati ka qenë i në “Abc-në e mëngjesit” për të folur në lidhje me fushatën elektorale të Rilindjes. Ai erdhi...

Refuzoi vaksinën ruse, por pranoi dhuratën e Princit të Kurorës, Artan Hoxha: Rama bëri atentat ndaj qytetarëve (film)

Sot, mbërritën në vendin tonë 10 mijë doza të vaksinës Sputnik, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Megjithatë, gazetari Artan Hoxha kritikoi qëndrimin e...

Artan Hoxha zbulon “hilenë”: Pse u lanë trafikantët jashtë listave, mesazhi që i çova Fevziut kur pashë Ramën

Gazetari Artan Hoxha u ndal tek shfaqja e djeshme e kryeministrit Edi Rama i cili ironizoi kundërshtarët politikë duke i publikuar imazhe të kapura...

Infektohet me Covid-19, gazetari i njohur Endri Xhafo

Gazetari i njohur, Endri Xhafo, është infektuar nga virusi COVID-19. Lajmin e ka dhënë vetë gazetari, nëpërmjet një shënimi të shkurtër në faqen e tij...

Gazetari: Ka përgjime që Taulant Balla mori 3 milionë euro nga bandat (film)

Dje, në mëngjes u ekzekutua vëllai i Talo Çelos, një personazh i shumëkërkuar. Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj numrit dy të...

Gazetari i mirënjohur largohet nga Top Channel. Ja mesazhi prekës

Nga Sokol Bregu Në Top Media për herë të parë në 1999 më solli Fatos Baxhaku, dhe në 2005 Sokol Balla. Nëse kam bërë diçka...

Latest news

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...
- Advertisement -