Ndërron jetë gazetari legjendar, theu rekordin Guinness për qëndrimin në ekran

Duhet të lëçisni

Vaksinohet shkrimtarja Mira Meksi: Ma keni prekur shpirtin, ka dritë në fund të tunelit

Shkrimtarja Mira Meksi ka marrë dozën e vaksinës anti-COVID dhe tani mund të vijojë trajtimin e mëtejshëm të sëmundjes së rëndë nga e cila...

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Hugh Downs, transmetuesi i gjithëpranishëm, karriera e të cilit kaloi më shumë se gjysmë shekulli, përfshirë 20 vjet në “20/20” të ABC, ka vdékur në moshën 99 vjeç. Downs vdiq të Mërkurën në shtëpinë e tij në Scottsdale, Arizona, sipas një deklarate të familjes së tij.

“Shpresoj të më kujtohet si një djalë që u përpoq të bëja ca të mira dhe që ishte, më e rëndësishmja, e sinqertë”, tha ai në 2002 gjatë një interviste me ish-bashkë-mikpritësin e tij “20/20” Barbara Walters. “Unë nuk mund të shoh ndonjë madhështi për të cilën do të kujtohesha, por nëse njerëzit mendojnë me mirësi për mua, do të jem i lumtur për këtë”.

Për vite me radhë, Downs mbajti rekordin e Guinness për shumicën e orëve totale në televizionin e rrjetit tregtar, derisa Regin Philbin theu rekordin e tij në 2004, sipas Associated Press. Downs kishte shkruar edhe libra dhe kishte punuar në radio.

Puna e tij e parë ishte si lajmëtar për një radio të vogël në Ohajo. Ai u zhvendos në TV menjëherë pas kësaj dhe në 1954 u bashkua me NBC, ku përfundimisht u njoh me Ëalters, i cili ishte duke punuar si shkrimtar në shfaqjen “Sot Shoë” në atë kohë. Deri në atë pikë, reputacioni i tij ishte rritur atje ku ai do të aprovonte çdo reklamë që ai ishte caktuar për të lexuar në një përpjekje për të shmangur dezinformimin e publikut.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vaksinohet shkrimtarja Mira Meksi: Ma keni prekur shpirtin, ka dritë në fund të tunelit

Shkrimtarja Mira Meksi ka marrë dozën e vaksinës anti-COVID dhe tani mund të vijojë trajtimin e mëtejshëm të sëmundjes së rëndë nga e cila...

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...