- Advertisement -

TAG

Guinness

Gjakovari realizon portretin e Biden me 124 kilogramë fara dhe drithëra

Artisti nga Gjakova, Alkent Pozhegu, ka realizuar përmes drithërave portretin e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden. Gjakovari thotë se ketë e bëri për t’i...

Ndërron jetë gazetari legjendar, theu rekordin Guinness për qëndrimin në ekran

Hugh Downs, transmetuesi i gjithëpranishëm, karriera e të cilit kaloi më shumë se gjysmë shekulli, përfshirë 20 vjet në “20/20” të ABC, ka vdékur...

Maqedonia përkrah diplomimin e pamerituar

Nga Arben Llalla Arsimi shqip pas viteve 1990 ka degraduar duke e ulur cilësinë e tij në të gjithë trevat shqiptare nga Shqipëria mëmë, Kosova...

Martesë për Guinness në Krujë (Film)

Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga Tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në botë. “Ndodhem në...

Me “makinën e komunizmit” nga Anglia drejt Shqipërisë, shqiptari dhe britaniku synojnë “Guinness”

Me “makinën e komunizmit” nga Anglia drejt Shqipërisë. Është kjo sfida e dy të djemve, njëri shqiptar e tjetri anglez, të cilët kanë zgjedhur...

Shqiptari thyen rekordin Guinness, mban topin me kokë për 4 orë e 2 min duke qëndruar ulur

Rekordmeni nga Kosova Agim Agushi,  i njohur për mbajtjen e topit me kokë ka thyer rekordin Guinness. Agushi e ka mbajtur topin në kokë për...

Tiranë, Aktiviteti i organizuar nga përfaqësues të rekordeve “Guinness”

Ka filluar paraditen e sotme aktiviteti i organizuar nga përfaqësues të rekordeve “Guinness”, dhe po zhvillohet përpara selive të ministrive në bulevardin “Dëshmorët e...

Ilir Kërni reagon pas dorëheqjes: Kam bërë punë gjigande

Vetëm pak kohë pas dorëheqjes së tij nga posti i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Ilir Kerni ka reaguar me anë të një statusi...

Grip në Gjirokastër… nuk ka “fair play”

Nga Saimir Demi Që ndonjëherë futbolli që luhet në Shqipëri të duket si pronë private e dikujt, mjafton të jesh disi i interesuar për të...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -