- Advertisement -

TAG

SHBA

“Virusi kinez ka pllakosur Europën!”, Trump: Prodhojnë lajme false sikur po e menaxhojnë mirë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Europa është pllakosur nga pandemia e koronavirsit, teksa shifrat e infektimeve ditore kanë arritur në nivele shqetësuese në...

SHBA-ja ka gati avionin e parë supersonik. Ja sa pritet të jenë çmimet e biletave

Për një kohë të gjatë SHBA nuk po arrinte të ndërtonte një avion supersonik. Por tani avioni i parë privat supersonik amerikan po feston...

Nga disiplinimi i ndërtimeve tek marrëveshja me SHBA-në, çfarë u miratua sot në parlament gjatë seancën plenare

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Republikës u miratuan një sërë projektligjesh të rëndësishme. Fillimisht në parlament u kalua projektligji për kontrollin...

Ambasada e SHBA jep njoftimin: Nesër dita e fundit e aplikimit për hetues të BKH

Ambasada e SHBA-së njofton se aplikimet për hetues special të BKH-së përfundojnë nesër. Kush përmbush kriteret e përcaktuara të aplikojë dhe të bëjë dorëzimin e...

Pamje dramatike, filmime të rralla gjatë rrëzimit të Kullave Binjake (film)

Vetëm 29 minuta kaluan nga rrëzimi i dy Kullave Binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në SHBA. Fotoreporteri i “CBS News”, Mark LaGanga rrëmbeu kamerën...

Histori suksesi, shqiptarja shkëlqen në SHBA, pas 15 vitesh sakrificë bëhet oficere policie

Celjeta Bixhaku ishte e gatshme të kalonte një oqean për të kërkuar mundësi në Amerikë me familjen e saj dhe të realizonte qëllimin e...

Mbesa e Bin Laden bën parashikimin e frikshëm: Do të ketë një 11 shtator të dytë, nëse…

Mbesa e Osama bin Laden u shpreh se një sulm tjetër i stilit të 11 shtatorit mund të jetë i pashmangshëm, nëse Joe Biden...

Prapaskenat e paktit me Serbinë, Hoti: Në SHBA nuk gjeta harta as thika

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti një ditë pas marrëveshjes që firmosi në SHBA me Serbinë u shpreh edhe njëherë se pakti është shumë i...

Biberaj: Nga marrëveshja e sotme Kosova ka humbur shumë ndërkohë që Serbia vetëm ka fituar

Aleksandër Biberaj, ish-deputeti i PD-së ditën e sotme pas marrëveshjes që u bë në SHBA ai shprehet se asnjë marrëveshje nuk e bën Serbinë...

Thaçi përgëzon Hotin e Vuçiçin për Marrëveshjen, falënderon SHBA-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar dy shtetet, Kosovën dhe Serbinë, për nënshkrimin e marrëveshjes për normalizim ekonomik, sot në Shtëpinë e Bardhë. Thaçi...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -