- Advertisement -

TAG

SHBA

SHBA autorizon dozën e tretë të Pfizer për grupmoshat 12 deri në 15 vjeç

Administrata amerikane e ushqimit dhe barnave (FDA) ka autorizuar dozën e  tretë të Pfizer dhe BioNTech për fëmijët e moshës 12 deri në 15...

Media serbe: SHBA do të sjellë “sherifë” për të arrestuar politikanët e korruptuar në Ballkan

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të sjellin një zyrtar special në Ballkan për të monitoruar të gjitha zhvillimet në rajon por duke pasur si objektiv...

“Basha prishi hetimin për “Toyota Yaris”, Berisha vijon akuzat: PD nuk është pronë e tij!

Jashtë dyerve të qendrës së votimit, të vendosur para ambasadës amerikane, ish-kryeministri Sali Berisha iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve për çështje të ndryshme të...

Tre luftërat e mundshme, që e vënë në rrezik dominimin global të Amerikës

Nga Gideon Rachman “Financial Times” Për dekada të tëra, planifikimi ushtarak amerikan, është bazuar tek ideja se SHBA-ja duhet të ishte në gjendje të zhvillonte...

Goditjet e SHBA ndaj të korruptuarve, Vasili: Është shumë e qartë që Amerika ka parasysh vetëm Edi Ramën

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar strategjinë e shteteve të Bashkuara për të luftuar korrupsioni. I dërguari specila për Ballkanin...

FDA autorizon dozën e tretë të Pfizer për fëmijët e moshës 16-17 vjeç

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA ka autorizuar dozën përforcuese të Pfizer për fëmijët e moshës 16-vjeç Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende të...

Blinken njofton për sanksione të reja nga SHBA për 11 zyrtarë

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken ka njoftuar për sanksione të reja dhe ndalesa për marrje vizash drejt ShBA-së për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Biden: Nuk është në tryezë vendosja e trupave amerikane në Ukrainë

Vendosja e trupave amerikane në Ukrainë për të parandaluar një pushtim të mundshëm rus “nuk është në tryezë”, siguroi sot presidenti amerikan Joe Biden. Duke...

Osmani përshëndet sanksionet e SHBA-së ndaj grupit të Veselinoviçit për krimet në veri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj grupit të Zvonko Veselinoviçit për krim të organizuar në veri të Kosovës. Vendimi është përshëndetur...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -