- Advertisement -

TAG

SHBA

Rama pas marrjes së çmimit në SHBA: Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

“Korrupsioni është kancer”, paralajamëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar korrupsionin. Në një postim në rrjetet sociale, diplomatja amerikane...

Berisha “kalon” oqeanin me “Foltoren”: Rithemelojmë PD-në më 11 Dhjetor

Pas shpalljes Non-Grata, Sali Berisha "ka kaluar" virtualisht oqeanin. "Foltorja" është zhvendosur në SHBA. Gjatë fjalës së tij, ish-kryeministri theksoi se më 11 Dhjetor...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...

Alfred Cako tregon se çfarë ka zbuluar SHBA që fundosi Sali Berishën: Kjo është oferta ‘e fshehtë’ që refuzoi ish-kryeministri

Konspiracionisti Alfred Cako tha se vendimi nga SHBA për të fundosur ish-kryeministrin Sali Berisha ka ardhur si pasojë e përfitimeve të tij në Partinë...

“S’ ka të dytë si unë”/ Topalli i kthehet Bashës: Prej vitesh nuk shkon dot në SHBA

Mbrëmjen e djeshme, Lulzim Basha në studion e emisionit “Open”, është shprehur se  “nuk ka një të dytë si ai”, pasi vendosi pezullim e...

Basha: SHBA më vendosi ultimatum për Berishën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë disa detaje për vendimin që pezulloi Berishën nga grupi parlamentar. Basha tha se SHBA i vendosi...

Makina futet mes turmës së qytetarëve, 5 viktima dhe 40 të plagosur në SHBA (Film)

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur në SHBA pasi një makinë është futur mes turmës së...

“Kam dosjen”, befason Kujtim Gjuzi: SHBA-të kanë listën me 96 emra që do të shpallen non grata

Kreu i Partise Konservatore, Kujtim Gjuzi ka deklaruar se zoteron një dosje, ku sipas tij mban 96 emra që do konsiderohen jo vetëm “non...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -