Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita e parë zyrtare që pas marrjes së detyrës, kryeministri i Kosovës vjen sot në Tiranë

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë sot zyrtarisht për herë të parë Shqipërinë, që pas marrjes së detyrës së tij, ku do të zhvillojë disa takime, mes tyre homologun e tij, Edi Rama.

Pritet që Hoti fillimisht të zhvillojë një takim në Pallatin e Brigadave në orën 10:00 më kryeministrin Rama, ku edhe është paralajmëruar një konferencë e përbashkët për shtyp.

Më pas ai ka në agjendë takime me zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit shqiptar. Hoti e paralajmëroi këtë vizitë gjatë takimit me kryeministrin Rama në Prishtinë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej