- Advertisement -

TAG

Shqiperi

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi në Kakavijë, po sillte emigrantë në Tiranë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar në Kakavijë. Sipas policisë, i riu u kap duke ndihmuar 7 emigrantë të paligjshëm. S.I. u kap në afërsi...

Raporti i DASH-it për lirinë e besimit vë re probleme të trashëguara në Shqipëri dhe në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë, që përfshinë të dhëna për...

Shqipëria nuk gjen qetësi, të shtëna me armë zjarri në Durrës (film)

  Duket se vendi ynë nuk po gjen qetësi, teksa këtë të martë janë raportuar të shtëna me armë zjarri në lagjen numer 13 ne...

Brukseli: Duhet një sinjal pozitiv, të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Zëvendës Presidenti i Komisionit Evropian Maros Sefcoviç ka kërkuar nga shtetet anëtare dhënien e “dritës së gjelbër” për zhvillimin e konferencës së parë ndërqeveritare...

Ministria e Shëndetësisë: 50 raste të reja infektimesh dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2956 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 50 qytetarë. Rastet pozitive...

Zbulimi i makinerisë së Bitcoin pas vrasjes te 5 Maji, ish-shefi i antikondrabandës: Pazaret e ndyra bëjnë që t’i fusin…

Vrasja e Mehmet Qemës në lagjen ‘5 Maji’ në Tiranë nga shoku i tij Marjan Dema, ka zbuluar aksidentalisht një tjetër akivitet të jashtëligjshëm...

Rritet numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, regjistrohen 30 raste të reja me COVID-19

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1444 testime, 952 të shëruar, 30 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Meta mesazh të fortë në Ditën e Evropës: Është koha të çlirojmë Shqipërinë nga çdo formë e regjimeve hibride

Ilir Meta: Vokacioni dhe identiteti europian i popullit shqiptar është përcaktuar nga Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Shekuj më vonë, Shqipëria u bë viktima...

Heqja e karantinës 2-javore shton fluksin e automjeteve në Kakavijë

Pas vendimit të një dite më parë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve mbi heqjen e karantinës dy javore për qytetarët që hyjnë në Shqipëri...

Latest news

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...
- Advertisement -