- Advertisement -

TAG

Shqiperi

Senatori italian mbështet peticionin për udhëtimet Itali-Shqipëri: Nuk ka arsye t’i mbajmë kufizimet (film)

Olti Buzi, themelues i Albania News ka ndërmarrë një peticion, ku deri më tani janë mbledhur më shumë se 7 mijë firma për të...

Media amerikane: Toka e Shqiponjave është kolonizuar nga mafia italiane, hyrja e Shqipërisë në BE mundësi e shkëlqyeshme investimi për krimin

Marrëdhëniet midis mafieve italiane dhe shqiptare janë në zhvillim të vazhdueshëm. “Toka e Shqiponjave” tashmë është kolonizuar pjesërisht nga mafiet italiane. Kolonizimi nuk synon...

75 vjet nga pushkatimi i opozitës së parë nën thirrjet për Shqipërinë dhe Kosovën

Nga Kastriot Dervishi 75 vjet nga pushkatimi i opozitës së parë nën thirrjet për Shqipërinë dhe Kosovën Më 3.7.1946 u ekzekutuan anëtarët e Koalicionit Demokratik (emrat...

Operacioni “Shpirti”/ Mes të arrestuarve dhe ish-nënkomisari i Policisë së Fierit, i përfshirë në 2017 në trafikun e 2.5 ton drogë

Ish-nënkomisari i Policisë së Fierit, Festim Lelaj është një nga të arrestuarit e operacionit "Shpirti” i shtrirë në 4 shtete përfshirë Shqipërinë. Lelaj është një...

Operacion antidrogë në Shqipëri dhe disa shtete: Arrestohen 38 persona, mes të cilëve oficerë policie dhe prokurorë e gjykatës

Autoritetet italiane dhe ato shqiptare kanë zhvilluar një operacion të përbashkët kundër trafikut të drogës, i cili ka çuar në ekzekutimin e 38 urdhër...

Zyrtari i lartë i DASH i shkon Bashës në zyrë/ Ja kush e shoqëron

Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker, ka mbërritur në Shqipëri për të zhvilluar disa takime të nivelit të lartë. Mësohet se...

Kapen “mat” dy spiunë rusë në Shqipëri, dyshohet të kenë ardhur gjatë stërvitjes së ushtrisë amerikane Defender 2021

Dy shtetas rus, Georg Budanov dhe Vladislav Cherkasov janë vendosur nën hetim nga prokuroria e Tiranës si të dyshuar për spiunazh, për dy vepra...

Situata pandemike në vendin tonë, një qytetar humb jetën nga Covid-19, sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Njoftimi: Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar ditën e sotme se në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm një rast me Covid-19. COVID19/ Ministria...

Edhe për turizëm, Gjermania heq kufizimet e udhëtimit me Shqipërinë, kushtet që duhen plotësuar

Nga sot, qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë në drejtim të Gjermanisë edhe për arsye turistike.Gjermania njoftoi heqjen e kufizimeve me Shqipërinë dy ditë më...

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë

Greqia ditën e sotme ka vendosur që të hapë kufijtë me Shqipërinë duke nisur nga fillimi i muajit korrik. Kufijtë mes dy vendeve ishin mbyllur...

Latest news

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...
- Advertisement -