- Advertisement -

TAG

Shqiperi

Gjermania heq kufizimet për shqiptarët

Gjermania hoqi kufizimet për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetasit nga këto vende mund të hyjnë në Gjermani edhe si turistë. Duke filluar nga...

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa raste të reja me Covid-19 u shënuan në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme vetëm 7 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit. Situata e...

Vrasja e 20 vjeçares britanike në Angli tronditi mbarë botën, detaje të reja dalin në dritë: Kush janë 3 shtetet ku dyshohet se fshihen...

Tre grabitësit që i hynë në shtëpi dhe i morën jetës britanikes Caroline në Greqi po kërkohen në Shqipëri, Bullgari dhe Rumani. Sipas mediave greke,...

Miqësorja Çeki-Shqipëri DIREKT, Cikalleshi realizon gol të çmendur

Shqipëria po luan sot përballë Republikës Çeke, prej orës 20:15. Trajneri Reja ka bërë zgjedhjet e tij dhe ka disa ndryshime, veç modulit të...

Gripi i shpendëve zyrtarisht në Shqipëri, tre vatrat

Gripi i shpendëve në Shqipëri. Ministria e Bujqësisë njoftoi mbrëmjen e sotme se në vendin tonë janë zbuluar tre vatra të gripit të shpendëve,...

Arrihen dy marrëveshje të rëndësishme Kosovë-Shqipëri: Hiqet leja e përkohshme e qëndrimit, hapet pika e përbashkët e kalimit në Kukës

Qeveria e Kosovës ka miratuar në parim Marrëveshjen Ndërkombëtare ndërmjet Qeverisë së Republikës të Kosovës dhe Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë për...

Konjufca pas takimit me Ruçin: Jemi në situatë të vështirë me Serbinë, na duhet ndihma e Shqipërisë

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pritur sot homologun e tij të Kosovës, Glauk Konjufca. Në deklaratën e përbashkët për mediat, Ruçi shprehu rëndësinë...

Kosova në listën e 13 shteteve që do të përfitojnë vaksina nga ShBA-të, Shqipëria jo

Raportuesja e Washington Post dhe MSNBC rreth Shtëpisë së Bardhë, Anne Rumsey Gearan, ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë...

Me kanabis në makinë pas pushimeve në Shqipëri, arrestohen në Morinë 2 të rinjtë

Policia e Kukësit ka arrestuar dy të rinj nga Kosova pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin me një sasi kanabisi. Të rinjtë e kishin...

Shifrat Covid: Shkon në 2450 numri viktimave, shënohen 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar këtë të diel se është shënuar një viktimë në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke e çuar...

Latest news

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...
- Advertisement -