- Advertisement -

TAG

Avdullah Hoti

Vuçiç paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se më 29 qershor do të mbajë një video-konferencë me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për,...

Hoti: Kurti të kujdeset për zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit, ose se ka të gjatë në qeveri

Ish kryeministri dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti këtë të enjte në fjalën e tij në Kuvend është shprehur se Kurti duhet të kujdeset...

Kurti zyrtarisht kryeministër, Hoti ia dorëzon detyrën në Qeveri

Albin Kurti ka pranuar zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës nga Avdullah Hoti. Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë me ceremoni zyrtare derisa mediat kanë marrë...

Hoti: Jemi në fazën finale, presim dozat e vaksinës anti-Covid

Komiteti Teknik në Kosovë ka zhvilluar ditën e sotme mbledhjen për vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti...

Hoti i përgjigjet Kurtit: S’do i vij më shansi që ta marrë pushtetin

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti këtë të premte i është përgjigjur kreut të LVV-së, Albin Kurtit, i cili deklaroi mbrëmë se do t’i shqyrtojë...

Hoti: Kush ka probleme me ligjin s’mund të marrë post publik

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, këtë të mërkurë ka deklaruar se kush ka probleme me ligjin nuk...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Hoti: Vaksinat e para vijnë në shkurt, brenda ditës do vaksinohen 20 mijë qytetarë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj, në një konferencë të përbashkët për shtyp kanë treguar planin e vaksinimit...

Hoti zbulon bisedën me Varhelyi: Më siguroi që vaksina anti-Covid do vijë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka zbuluar bisedën me komisioneri për Zgjerim Oliver Varhleyi lidhur me zhvillimet politike në vend dhe pandeminë e COVID-19....

Hoti fton viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës të aplikojnë për njohje të statusit

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti shprehu mbështetje ndaj viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ai gjatë një diskutimi...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -