- Advertisement -

TAG

kryeministri i kosoves

Kaos në Bruksel! Kurti akuzon Serbinë për tre gjenocide, reagon ashpër Vuçiç

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka akuzuar Serbinë për tre gjenocide kundër shqiptarëve të Kosovës, gjatë takimit me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç, në Bruksel. Kurti...

Kurti në Greqi, kërkon njohjen e Pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ndodhet në Greqi. Zyra e kryeministrit ka zbardhur detaje çfarë bisedoi kryeministri Kurti gjatë vizitës në Athinë. Njohja e Kosovës,...

Memli Krasniqi në krye të PDK-së, Albin Kurti i shtrin dorën e bashkëpunimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen në postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe i ka shtrirë...

Kurti në Forumin e Prespës: Mini-shengeni Ballkanik pa vizion për rajonin, e refuzojmë ashpër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti foli në “Forumin e Prespës” të organizuar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zave për rrugën e integrimit...

Vuçiç: Kurti nuk e kupton se asnjëri nuk jemi në pozitë të mirë, duhet kompromis

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me raportin e fundit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti përsa i...

Dialogu me Serbinë, opozita do ta thërrasë në interpelancë kryeministrin Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa deklaroi se do të ftojnë në një interpelancë kryeministrin Albin Kurti, rreth vizitës së tij në...

Vuçiç paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se më 29 qershor do të mbajë një video-konferencë me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, për,...

Kurti i përgjigjet ambasadorit amerikan: Asosacioni mbi baza etnike nuk është i mundur mbi baza gjeografike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përgjigjur ambasadorit të SHBA, Kosnett për Asosacionin. Kurti thotë se nuk mund të ketë Asosacion në Kosovë mbi baza...

Albin Kurti reagon pas takimit në Bruksel: Bëra katër propozime, 3 m’u refuzuan!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagon pas takimit me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Bruksel. Përmes një postimi në “Facebook”, Kurti tregon çështjet për...

Presidenti serb tregon detaje të takimit me Albin Kurtin: Më pyeti nëse do e njoh Kosovën…

Ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ky ka qenë takimi i parë i tyre në...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -