- Advertisement -

TAG

Prishtinë

Situata në veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm i Serbisë shpërthen ndaj Kurtit: Budalla! Nga ai mund të presësh çdo gjë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, teksa ka reaguar mbi situatën e krijuar në veri të Kosovës, ka fyer kryeministrin e Republikës së...

80 të helmuar në Prishtinë, të gjithë në spital, morën pjesë në një varrim

Një tjetër helmim në masë ka ndodhur në fshatin Trudë të Komunës së Prishtinës. Mediat vendase raportojnë së në spital kanë shkuar rreth 80...

Ja si u arrestua Fjolla Morina në Prishtinë (film)

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e arrestimit të këngëtares Fjolla Morina në Prishtinë para dyqanit të saj të fustaneve. Në pamjet e publikuara...

Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

Ka përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës mëngjesin e së hënës këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Telegrafi mëson nga burime të sigurta...

22 vite nga çlirimi i Kosovës/ Mbahet sot në Prishtinë protestë kundër fyerjeve ndaj UÇK-së

Teksa sot shënon 22 vite nga çlirimi i Kosovës, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë do të mbahet një protestë për shkak të fyerjeve që...

Regjistrohet një tjetër rast dhunimi i një vajze të mitur në Kosovë, ja çfarë deklaron policia

Policia e Kosovës ka raportuar se të mërkurën, më 19 maj ka arrestuar dy persona të dyshuar për kryerje të veprës penale “dhunim” të...

Ngjarje shokuese në Prishtinë, dy burra përdhunojnë 17 vjeçarin për një javë rresht: Më veshën dhe më lyen si femër

Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me një 17-vjeçar nga një fshat i Prishtinës, për rreth një javë, në...

“Flama” sjell Tiranën e para një shekulli (film)

“Flama” është romani i katërt i autorit (Enkel Demi) që shkruan me pseudonimin Tom Kuka, pas “Hide mbi kalldrëm” (2017), “Gurët e vetmisë” (2018),...

Ministri i Jashtëm gjerman viziton Kosovën dhe Serbinë

Shefi i diplomacisë gjermane Heiko Maas, të enjten do të vizitojë Prishtinën, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë në Berlin. Një ditë...

Mund të agjërojnë ata që kanë kaluar Covid-in? Flet imami Shefqet Krasniqi, ja çfarë thotë për vaksinat (film)

Ish-kryeimami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka folur rreth asaj se a duhet ta agjërojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit personat,...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -