- Advertisement -

TAG

Prishtinë

Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak javën e ardhshme në Prishtinë dhe në Beograd

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha sot se javën e ardhshme i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin...

Alarm i rremë për bombë në Prishtinë

Një telefonatë anonime për mjete shpërthyese në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë ka mobilizuar sot policinë e Kosovës, e cila ka bllokuar për të...

Ashpërsimi i masave Covid në Itali, mbeten të bllokuar në aeroportin e Prishtinës 100 persona

Italia nga dje ka ashpërsuar masat kundër Covid-19, përfshirë edhe vendosjen e rregullores së re për hyrje në këtë shtet. Nga këto masa nuk...

Haradinaj përkulet para bustit të ish-senatorit amerikan në Prishtinë: Kosova të shpallë ditë zie

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka nderuar sot bustin e vendosur në Prishtinë të ish-senatorit amerikan njëherazi ish-kandidat për president të SHBA Bob Dole,...

“Ecim për Adrianën”, qytetarët solidarizohen me aktoren që u diagnostikua sërish me tumor

Pasi aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi ditën e djeshme njoftoi se u diagnostikua sërish me tumor në tru, u organizua ecja në sheshet e...

Fitoi përballë Arben Vitisë së VV, kush është arkitekti që do të drejtojë Prishtinën

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar komunën e Prishtinës, në raundin e dytë të zgjedhjeve që u zhvilluan sot. Përparim Rama kryesoi garën kundrejt...

Albin Kurti voton në Prishtinë: Po përmbyllim një vit të suksesshëm elektoral

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka votuar në Prishtinë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave. Pasi ushtroi të drejtën...

Rama: Me Kosovën kemi marrëdhënie speciale, por s’kam degë të PS atje

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë me gazetarët në Beograd pas samitit për “Open Ballkan”, është pyetur nëse do të insistojë të bindë Kosovën...

Maskat terrorizojnë rojen e karburantit në Prishtinë, i vjedhin 900 euro

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, konkretisht rreth orës 01:30, policia është njoftuar për një grabitje të armatosur në rrugën “Hamza Jashari”...

Aksident i rëndë në Prishtinë, përplasen dy minibusë (film)

Një aksident i rëndë është regjistruar në Prishtinë. Në aksident janë përfshirë  dy “minibus”, ndërsa bëhet e ditur se pati disa të lënduar. Ndërkohë, policia ndodhet...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -