- Advertisement -

TAG

Prishtinë

“A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës”, përgjigjet kryeministrja e Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të...

Von der Leyen: Dialogu, e vetmja zgjidhje për krizën në veri

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, deklaroi të mërkurën në Prishtinë se është shumë e shqetësuar me krizën në veri të Kosovës...

Qytetarët të shqetësuar me situatën në veri të Kosovës, “Ndoshta na ndihmon Amerika”

Disa qytetarë në Prishtinë janë shprehur të shqetësuar nga tensionimi i situatës në veri të vendit, pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë për targat...

Rama dekoron Rexhep Qosen në Prishtinë: Zotni burrë, mësimi që mora prej tij

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur 85-vjetorin e lindjes së Rexhep Qoses për ta dekoruar pikërisht në Prishtinë në krah të kreut të qeverisë së...

Edi Rama përkrah vendimin e Albin Kurtit për targat: E drejta është me Kosovën dhe pikë! Serbia bën manovra teatrale luftarake (film)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në Prishtinë ka deklaruar qartë se mbështet Kosovën në tensionet e fundit me Serbinë. Rama thotë se Kosova ka të...

Rama sot në Kosovë, takohet me kryeministrin Albin Kurti, ja agjenda e plotë

Kryeministri Edi Rama do të shkojë sot (e hënë datë 27.09.2021) në një vizitë zyrtare në Kosovë, ku do të takohet me homologun e...

Situata në veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm i Serbisë shpërthen ndaj Kurtit: Budalla! Nga ai mund të presësh çdo gjë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, teksa ka reaguar mbi situatën e krijuar në veri të Kosovës, ka fyer kryeministrin e Republikës së...

80 të helmuar në Prishtinë, të gjithë në spital, morën pjesë në një varrim

Një tjetër helmim në masë ka ndodhur në fshatin Trudë të Komunës së Prishtinës. Mediat vendase raportojnë së në spital kanë shkuar rreth 80...

Ja si u arrestua Fjolla Morina në Prishtinë (film)

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e arrestimit të këngëtares Fjolla Morina në Prishtinë para dyqanit të saj të fustaneve. Në pamjet e publikuara...

Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

Ka përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës mëngjesin e së hënës këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Telegrafi mëson nga burime të sigurta...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -