Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ngjarje e rëndë në Tiranë, nënë e bijë vetëvriten për “t’u ringjallur”, si u gjetën pajetë brenda banesës

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë.  Nënë e bijë u gjetën të pajeta në banesën e tyre, ndërsa vajza tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Raportohet se policia ka hyrë nga dritarja, si e vetmja mundësi, për tu futur në banesë.

Nga kjo ngjarje e rëndë u gjetën pa shenja jete nëna Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa Josifi, 30 vjeçe. Ka dyshime se vajza ka vdekur ditë më parë, por mbahej ne banesë, ndërsa nëna e saj ka ndërruar jetë sot. Sipas të njëjtave burime fqinjët janë shprehur se ato shpesh rrinin pa bukë qëllimisht me ditë të tëra. Në gjendje të rëndë është dërguar në spital vajza tjetër 34-vjeçarja Blerta Josifi.

Ekspertët që kanë bërë këqyrjen e trupave të pajetë, kanë zbuluar se trupi i vajzës 34-vjeçares ka qenë në dhomën e saj të gjumit dhe sipër saj ishin vendosur mbulesa.

Sakaq prej 15 vitesh familja Josifi ishte shpërngulur në kryeqytet, nga zona e Përmetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej