- Advertisement -

TAG

Blerta Josifi

“E donim jetën, ishim vajza të gëzuara”/ Blerta Josifi rrëfehet për të kaluarën: Tani jam në kërkim të një pune (film)

Pas më shumë se 4 muajsh pas ngjarjes së rëndë që shokoi mbarë opinionin publik, Blerta Josifi, rrëfeu në “Shqipëria Live” në Top Channel...

Nga Dëshmitarët e Jehovait te Kisha Ungjillore: Rrugëtimi fetar i familjes Josifi deri në tragjedi

Zhaneta Josifi dhe dy vajzat e saj Blerta dhe Anisa kanë ndjekur dy sekte të ndryshme fetare pas ardhjes në Tiranë. Në dëshminë e të...

Tragjedia në familjen Josifi/ Nisin hetimet ndaj të gjitha sekteve fetare në Shqipëri

Dy ditë pas ngjarjes në Kombinat ku nënë e bijë u vetëflijuan prej besimit të tyre, policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim...

Flet vajza e mbijetuar e tragjedisë në Tiranë: Kam humbur familjen

Blerta është e vetmja e mbijetuar nga familja Josifi, të cilën e kanë ndjekur tragjeditë që prej vendit të origjinës, Përmeti. Fillimisht vrau veten babai...

Dëshmitare të Jehovait, këto janë nëna dhe vajzat e tragjedisë në Tiranë

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Nënë e bijë u gjetën të pajeta, ndërsa vajza...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, nënë e bijë vetëvriten për “t’u ringjallur”, si u gjetën pajetë brenda banesës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë.  Nënë e bijë u gjetën të pajeta në banesën e tyre, ndërsa vajza...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -