Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tragjedia në familjen Josifi/ Nisin hetimet ndaj të gjitha sekteve fetare në Shqipëri

Nga Klodiana 0

Dy ditë pas ngjarjes në Kombinat ku nënë e bijë u vetëflijuan prej besimit të tyre, policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim për të gjitha sektet fetare.

Kujtojmë se ngjarjes së rëndë arriti t’i mbijetojë njëra prej dy vajzave, Blerta Josifi, e cila mbërriti në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nisur nga indiciet e marra nga vajza e mbijetuar se nëna dhe motra e saj u vetëflijuan për t’u ringjallur dhe përmbushur ritualin e një sekti fetar që ato praktikonin, prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej