- Advertisement -

TAG

Familja Josifi

6 lajme të rreme të gazetarëve për ngjarjen e Kombinatit

Nga Kaon Serjani Lajmi i rremë Nr. 1 Pothuaj të gjitha mediat raportuan se familja Josifi kishte bërë vetëvrasje kolektive për t’u ringjallur. E vërteta: Blerta (motra...

Tragjedia në Kombinat, Enkel Demi: Ata që vënë nuska, nuk janë as prift dhe as hoxhë (film)

Moderatori Enkel Demi ka biseduar me psikiatrin Pasho Maksutaj lidhur me gjendjen psikologjike të tre grave të familjes Josifi. Duke u ndalur tek ndikimi i sekteve...

Psikiatri: Një anëtare e familjes Josifi mund të ketë vuajtur nga psikoza, Blerta kujton çdo gjë

Psikiatri Pasho Maksutaj ka folur në emisionin ABC-ja e Mëngjesit për ngjarjen horror në Kombinat. Maksutaj deklaroi se tre gratë e familjes Josifi kanë pasur një problematikë...

Pastori i Kishës Ungjillore: Familja Josifi ka qenë anëtare para 15 vitesh

Pastori i Kishës Ungjillore në Kombinat, Ergest Biti ka deklarua se familja Josifi ka qenë pjesë e Kishës Ungjillore në Përmet para 15 vitesh,...

Nga Dëshmitarët e Jehovait te Kisha Ungjillore: Rrugëtimi fetar i familjes Josifi deri në tragjedi

Zhaneta Josifi dhe dy vajzat e saj Blerta dhe Anisa kanë ndjekur dy sekte të ndryshme fetare pas ardhjes në Tiranë. Në dëshminë e të...

Pamje të rënda/ Brenda dhomës së “Ferrit”, ku qëndronte prej 15 muajsh trupi i pajetë i Anisa Josifit (film)

Dera e banesës së familjes Josifi qëndron e mbyllur. Por brenda kanë mbetur ende gjurmët e tragjedisë qe u konsumua pas këtyre mureve. Fqinjët e...

“Perëndia mund t’i ringjallë të vdekurit”, ky është sekti që “indoktrinoi” familjen Josifi

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e Rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

U shkëputën nga Dëshmitarët e Jehovait/ Dëshmia e efektivit dhe Blerta, “çelësi” i zbërthimit të ngjarjes

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Kombinat, ku nëna dhe një vajzë u vetëflijuan në emër të fesë,...

Tragjedia në familjen Josifi/ Nisin hetimet ndaj të gjitha sekteve fetare në Shqipëri

Dy ditë pas ngjarjes në Kombinat ku nënë e bijë u vetëflijuan prej besimit të tyre, policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim...

Flet vajza e mbijetuar e tragjedisë në Tiranë: Kam humbur familjen

Blerta është e vetmja e mbijetuar nga familja Josifi, të cilën e kanë ndjekur tragjeditë që prej vendit të origjinës, Përmeti. Fillimisht vrau veten babai...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -