Pastori i Kishës Ungjillore: Familja Josifi ka qenë anëtare para 15 vitesh

Duhet të lëçisni

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pastori i Kishës Ungjillore në Kombinat, Ergest Biti ka deklarua se familja Josifi ka qenë pjesë e Kishës Ungjillore në Përmet para 15 vitesh, ndërsa në Tiranë mund të kenë vizituar atë vetëm si besimtare, pa statusin e anëtares.

Në një deklaratë para mediave, Biti tha se përgjatë shërbesës së tij në Kombinat, nuk kishte dëgjuar asnjëherë për këtë familje.

“Para 15 vitesh kanë qene pjesë e Kishës Ungjillore në Përmet. Kur kanë ardhur në Tiranë mund të kenë qenë vizitore por jo anëtare.  Në Kishë, Kishat janë të hapura për takime. Mund të kërkojmë literaturë. Por nuk kanë qenë pjesë anëtare të Kishës. Unë jam pastor në Kombinat dhe nuk kam dëgjuar për këtë familje. Ne kemi vizituar qindra familje gjatë pandemisë dhe në asnjë nga emrat nuk ka rezultuar kjo familje. Për mbi 10 vjet unë Kam drejtuar kishën Ungjillore në Kombinat, por ata nuk kanë qenë kurrë pjesë e saj“, tha Biti.

Blerta Josifi, anëtarja e mbijetuar e familjes Josifi është shprehur në dëshminë e saj se ata kishin qenë pjesë e Kishës Ungjillore deri para dy vitesh, ndërsa më pas i kanë lexuar librat e biblës në shtëpi, pa u konsultuar me asnjë sekt.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...