- Advertisement -

TAG

permet

Zbulimi i varrezës masive në Përmet, VOA: Aty ka qenë një repart ushtarak, dyshohet se kryheshin ekzekutimet e kundërshtarëve politikë të regjimit

Zbulimi i disa varreve në Përmet gjatë punimeve për infrastrukturën rrugore po ngjall reagime. Shoqata antikomuniste e të përndjekurve politikë thotë se dyshon se...

Basha me demokratët në Tepelenë e Përmet: Rama-Doshi vodhën zgjedhjet dhe po mbajnë peng ndryshimin që duan njerëzit

Kreu i PD, Lulzim Basha është takuar me demokratët në Tepelenë, Memaliaj dhe Përmet ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe vazhdimësinë...

U nxor e gjallë pasi ra në humnerë, 14-vjeçarja në Përmet jashtë rrezikut për jetën

Vajza që u rrëzua paraditen e së premtes në një humnerë në vendin e quajtur “Shënelenë” ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ndodhi rreth...

U rrëzua në një humnerë, humb jetën 12-vjeçarja në Përmet

U rrëzua në një humnerë, humb jetën 12-vjeçarja në Përmet. Mësohet se 12-vjeçarja Anamaria Qirici është rrëzuar në një humnerë ndërsa gjendja e saj...

Pas Rrugës së Borshit, dy vjet pas ndërtimit nga “Salillari”, shkatërrohet rruga Skrapar-Përmet (film)

Edi Rama e do shumë Salillarin. As gruan e tij nuk e ka puthur në publik, por sipërmarrësin në fjalë e mbyt me puthje. Pas...

Gjenden pas katër ditësh adoleshentet e humbura në Tiranë

Policia e Tiranës ka gjetur pak minuta më parë dy vajzat e humbura më datë 1 janar. Dy të miturat janë gjetur në Përmet nga...

Skandali i radhës/ Marrëveshje e fshehtë mes qeverisë Rama dhe Cipras në 2015 i nxjerr fshatrat me shumicë shqiptare minoritare greke

Në Bashkinë e Përmetit në del zonë minoritare Komuna Çarshovë, e cila është e banuar nga shqiptarët e besimit të krishterë orthodoksë. Po kështu...

Infektohen me koronavirus 5 mësues në Përmet, mbyllet gjimnazi “Sami Frashëri”

Gjatë 24 orëve të fundit, pesë mësues në gjimnazin, “Sami Frashëri” në Përmet janë infektuar me koronavirus. Bëhet me dije, se mësimi është pezulluar përkohësisht. Ndërkohë...

Kapet me mijëra paund kosovari në Përmet: Për 3 vjet futi 15 makina në Shqipëri

Një makinë me targa angleze YC54WSU, është dukur e dyshimtë nga policia në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urave” në Përmet. Gjatë kontrollit brenda...

Pastori: Prej 6 vitesh nuk kishin kontakt me Kishën Ungjillore, të hetohet vetëflijimi i familjes Josifi (film)

Pastori i Kishës Ungjillore, Fitor Muça nga emisioni “Abc-ja e Mëngjesit”, është shprehur se ngjarja e vetëflijimit të familjes Josifi është e perceptueshme dhe...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -